środa, grudzień 06, 2023
czwartek, 18 wrzesień 2014 11:13

Na pohybel alergiom

Odkurzacz Roboclean Odkurzacz Roboclean

Czerwone oczy, zatkany nos, katar i kaszel. To objawy, z którymi alergicy zmagają się niemalże codziennie. Alergia to jedna z wielu, niezwykle popularnych obecnie chorób cywilizacyjnych. Metod walki i zapobiegania objawom jest wiele. To, jaką drogę obierzemy, zależy tylko i wyłącznie od nas.

Wizyta u alergologa
Kuracje odczulające cieszą się coraz większą popularnością. Zabiegi z nimi związane wymagają jednak znacznego nakładu czasu oraz pieniędzy. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest wizyta u alergologa oraz przeprowadzenie specjalistycznych badań, które wykażą, które alergeny działają na nas najsilniej. Badania tego typu zajmują, w zależności od szerokości ich spektrum, nawet do kilku godzin. Następnie na podstawie otrzymanych wyników należy sporządzić szczepionkę, której skład zależy od naszych alergenów. Ostatnim krokiem w walce z alergią jest przyjęcie serii szczepień. W zależności od stopnia uczulenia, zabiegi mogą trwać od roku do nawet kilku lat. Należy jednak pamiętać, że żadne szczepionki nie zapewniają stuprocentowej skuteczności, a ich koszt może wynieść nawet do kilkunastu tysięcy na przestrzeni kilku lat.

Tabletki przeciwalergiczne
Dla osób, u których natężenie alergii nie jest znaczne, polecaną metodą jest zażywanie tabletek antyalergicznych. Obecnie wiele firm farmaceutycznych oferuje swoim pacjentom środki o szerokim spektrum działania, które można zakupić w dowolnej aptece nawet bez recepty. Stosowanie leków bez konsultacji z lekarzem nie jest jednak rozsądnym rozwiązaniem, dlatego w pierwszej kolejności polecana jest wizyta u alergologa. Pomoże on dobrać odpowiedni preparat oraz ustali jego dawkę. Poza tym powstaje pytanie: czy lepiej leczyć objawy, czy likwidować ich źródło?

Walka z roztoczami
Dobrym rozwiązaniem dla osób, które cierpią głównie na alergie związane z kurzem domowym jest zakup odkurzacza, posiadającego specjalny filtr. Jednym z wiodących producentów tego typu urządzeń jest firma Roboclean. W przeciwieństwie do odkurzaczy workowych, silnie alergenne odchody roztoczy nie są rozdmuchiwane po całym mieszkaniu.

Brudne i zapełnione worki odkurzaczy stanowią doskonałe siedlisko do rozwoju nie tylko roztoczy, ale także bakterii. Odkurzacz firmy Roboclean nie posiada worka. W jego miejsce zastosowano specjalny separator i pojemnik na wodę, który jest opróżniany każdorazowo po zakończeniu odkurzania. - Dbałość o najbliższe otoczenie to najlepsza metoda na zwalczanie dokuczliwych objawów, związanych zwłaszcza z uczuleniem na odchody roztoczy kurzu domowego – mówi dr Barbara Jaroszkiewicz ze szpitala MSW.

- Odkurzacz Roboclean cechuje się brakiem worka, który w przypadku zwykłych odkurzaczy stanowi ogromne siedlisko brudu. Dodatkowo dzięki zastosowaniu separatora, który zatrzymuje nawet 99,99% roztoczy, możemy ograniczyć liczbę kontaktów z alergenami do absolutnego minimum – komentuje.

Odkurzacz firmy Roboclean to doskonałe rozwiązanie dla osób, ceniących sobie wielofunkcyjność. Urządzenie posiada m.in. certyfikaty TŰV, Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi, ZPMed – Centrum Medycyny Zapobiegawczej, Certyfikat jakości KEMA czy Certyfikat Der Grüne Punkt.

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce