niedziela, 01 czerwiec 2014 10:45

Leczniczy eukaliptus, czyli nowość w pastylce Tantum Verde!

Tantum Verde Tantum Verde

 

Eukaliptus pochodzi z Australii. Jego antyseptyczne i zdrowotne właściwości były dobrze znane już australijskim aborygenom. Stosowany był przez nich w leczeniu chorób gorączkowych i poważnych ran (przykładano liść eukaliptusa bezpośrednio na ranę lub infekcję skórną). Używano go także do zwalczania tyfusu, szkarlatyny, malarii i cholery.


Obecnie eukaliptus uprawiany jest na plantacjach w klimatach tropikalnych i umiarkowanych. Współczesne lecznictwo wykorzystuje zarówno jego liście, jak i destylowany z nich olejek. To silny środek wykrztuśny - olejek eukaliptusowy rozpuszcza wydzielinę zalegającą w oskrzelach. Działa przy tym rozkurczająco i rozgrzewająco. Roślina ta używana jest również w zabiegach inhalacyjnych do leczenia przeziębienia i kataru. Niewiele osób wie, że uprawiając eukaliptus w domu możemy zrywać z niego młode, świeże listki i przygotowywać zalewy pomocne w walce z bólami reumatycznymi.

 

Lecznicze właściwości eukaliptusa wykorzystała marka Tantum Verde, która od 20 lat dba o schorowane gardła Polaków. Leki OTC z portfolio Tantum Verde mają udowodnioną skuteczność w leczeniu objawów stanów zapalnych jamy ustnej. Pastylki do ssania szybko łagodzą ból, zmniejszają zaczerwienie i obrzęki wywołane infekcjami wirusowymi i bakteryjnymi, przynosząc ulgę i ukojenie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów preferujących mocne odświeżenie, od teraz - oprócz pastylek o smaku: cytrynowym, pomarańczowo-miodowym i miętowym - dostępne są również pastylki o smaku eukaliptusowym!


Pastylki do ssania Tantum Verde zawierają benzydaminę, która wykazuje właściwości przeciwbólowe, przeciwzapalne oraz miejscowo znieczulające. Chlorowodorek benzydaminy działa również przeciwbakteryjnie.

Pastylki Tantum Verde powstały z myślą o wysokich wymaganiach pacjentów, łączą w sobie bezpieczeństwo i wygodę. Wystarczą tylko 3 pastylki dziennie!

Mogą nawet stosować je dzieci od 6 roku życia (pod kontrolą dorosłych).
cena detal. za op. 20 past. : ok. 18 zł
Dystrybutor - Angelini Pharma Polska
OTC - produkty lecznicze wydawane bez recepty.

UWAGA: Trwa konkurs konkurs z okazji 20-lecia Tantum Verde na rynku! Wyślij zdjęcie, walcz o głosy i zdobądź atrakcyjne nagrody – 1 z 19 tabletów lub rodzinny wyjazd do Disneyland Paris! Więcej szczegółów na www.tantumverde.pl 

 

Wyświetlony 904 razy

Media

Znajdź najtaniej w tysiącach sklepów w Polsce

© 2013-2019 by SN2.EU