środa, 02 kwiecień 2014 15:12

5 zasad Ruskorexu, czyli jak uniknąć choroby hemoroidalnej?

Ruskorex Ruskorex

       Czy wiesz, że hemoroidy – a precyzyjniej „choroba hemoroidalna” - to najczęściej występujące schorzenie proktologiczne? Występowanie tej dolegliwości jest tak częste, że okrzyknięto ją chorobą cywilizacyjną! Nic dziwnego w dobie stałego dostępu do Internetu, telewizji i związanego z tym mniej aktywnego trybu życia. Kolejne przyczyny, to m.in. spożywanie ostrych przypraw, nadużywanie alkoholu lub dieta uboga w błonnik.

Przypadłość objawia się swędzeniem, pieczeniem, bólem i krwawieniem z okolic odbytu. Dzieję się tak, bo guzki krwawnicze nadmiernie powiększają się, wypełniają krwią i nie opróżniają się całkowicie w trakcie oddawania stolca.

Głowa do góry! Problem hemoroidów, chociaż dokuczliwy i wstydliwy, jest uleczalny. Perspektywa wykluczenia go raz na zawsze jest realna. Jak to zrobić?

Po pierwsze - ruszaj się! Siedzący tryb życia odpowiada za rozwój choroby hemoroidalnej. Ruch poprawia procesy trawienne i nie powoduje zastoju krwi w okolicy miednicy. Wykonuj regularne ćwiczenia gimnastyczne, chodź na spacery, pływaj, biegaj. Unikaj sportów „siedzących” takich jak jazda na rowerze, jazda konno czy kajakarstwo.
Po drugie - zmień dietę! Uregulowanie rytmu wypróżnienia to podstawa. Zwiększenie ilości błonnika sprzyja poprawie perystaltyki jelit i redukuje zaparcia, które są przyczyną choroby hemoroidalnej. Jedz owoce, warzywa oraz pij duże ilości wody mineralnej (przynajmniej 1.5l – 2l na dobę). Unikaj kawy, mocnej herbaty i ostrych przypraw.
Po trzecie - dbaj o higienę! Używaj bawełnianej bielizny, po każdej defekacji myj okolice odbytu, a następnie delikatnie osusz. Dzięki tym zabiegom zminimalizujesz uczucie świądu, pieczenia oraz dolegliwości bólowe. Podczas podmywania się, musisz unikać używania zwykłego mydła – stosuj płyny zawierające wyciągi z ziół (nagietka, rumianku, kory dębu).
Po czwarte – załatwiaj „sprawę” szybko! Gdy się nudzisz w toalecie, to znak, że siedzisz w niej za długo. Unikaj wzmożonego parcia. Uwaga: jeśli papier toaletowy powoduje nasilenie podrażnienie odbytu, to zastosuj chusteczki dla niemowląt.
Po piąte - Stosuj odpowiednie środki! Jeśli już odczuwasz dyskomfort hemoroidów, odpowiednio dopasowany preparat, to podstawa wygranej walki. Powinien działać przeciwzapalnie, ściągająco i znieczulająco, aby korzystnie wpływać na stan błon śluzowych odbytu. Zapytaj farmaceutę o produkt zarejestrowany jako „lek”, gdyż różnego rodzaju zioła i maści wspomagające mogą okazać się niewystarczające.

Do grupy nowoczesnych leków OTC stosowanych w leczeniu choroby hemoroidalnej należy Ruskorex, dystrybuowany przez Angelini Pharma Polska. Z myślą o różnorodnych potrzebach klientów, lek ten występuje w postaci maści i czopków. Produkt posiada unikalne połączenie substancji czynnych: ruskogeniny i chlorowodorku tetrakainy, które działają znieczulająco i kompleksowo leczą hemoroidy

Substancje czynne:

Ruskogenina działa przeciwzapalnie, uszczelniająco, przeciwobrzękowo i ściągająco. Jest to naturalna substancja z rośliny śródziemnomorskiej – ruszczyka kolczastego. Ma właściwości wzmacniające i uszczelnia naczynia krwionośne oraz zapobiega nadmiernemu ich poszerzaniu.

Druga substancja aktywna Ruskorexu to chlorowodorek tetrakainy o działaniu silnie znieczulającym, przynoszącym ulgę nawet do 2 godzin. Substancja ta nie podrażnia tkanek, dzięki czemu jest bezpieczna i komfortowa w użytkowaniu.

RUSKOREX:
1.Silne znieczulenie.
2.Działanie miejscowe.
3.Kilkakrotnie silniejsze od pozostałych środków.
4.Nie podrażnia tkanek.
5.Działa na 2 godzin.
6.W postaci czopków i maści.

Sugerowana cena ok.: Ruskorex czopki 10 – 33,50 zł; Ruskprex maść 40g – 33,40 zł

© 2013-2020 by SN2.EU