czwartek, maj 30, 2024
środa, 12 lipiec 2023 15:00

Kosmetyki do pielęgnacji dłoni nie tylko zimową porą. Sprawdź, czego potrzebujesz, aby skóra wyglądała pięknie i delikatnie przez cały rok

kosmetyki do pielęgnacji dłoni kosmetyki do pielęgnacji dłoni mat. prasowe

Piękne dłonie, to wizytówka każdej kobiety. Modny manicure wywołuje zachwyt panów i zazdrość u kobiet. Jednakże nawet najbardziej ozdobne paznokcie odpowiadające bieżącym trendom oraz estetyczna, zadbana płytka nie będą prezentowały się zbyt dobrze, jeśli naskórek wokół będzie posiadał widoczne uszkodzenia - zadarte skórki, zrogowacenia czy pęknięcia.

Co gorsza - uszkodzenia skóry, mogą nie tylko wpływać niekorzystnie na ich wygląd i nasz ogólny wizerunek, ale powodować również odczuwalny dyskomfort. Dowiedz się, co może powodować podrażnienia i uszkodzenia naskórka u rąk oraz jakie kosmetyki do pielęgnacji dłoni polecamy do codziennej pielęgnacji.

 

Pielęgnacja latem, a pielęgnacja zimą - czym się różni?

Większość z nas intuicyjnie wie, by zimą zabezpieczać ręce przed mrozem, aby ich delikatna skóra boleśnie nie pękała. Kiedy naskórek staje się szorstki, zazwyczaj sięgamy po natłuszczające kremy, które go zabezpieczą, nawilżą i odżywią. Należy jednak mieć na uwadze, że kosmetyki do pielęgnacji dłoni, to nie tylko sposób na uratowanie naszych dłoni, kiedy nadejdą zimowe chłody. Ta delikatna część ciała potrzebuje bowiem troski i odpowiedniej ochrony przez cały rok. Lato to równie szczególny okres, kiedy w ferworze wakacyjnych aktywności, zapominamy o ich prawidłowej pielęgnacji. Nic bardziej mylnego!

Czynniki, które mają wpływ na kondycję skóry dłoni latem

O ile krem do rąk jest oczywistym niezbędnikiem znajdującym się w niemal każdej kobiecej torebce zimą, to w wakacyjnej kosmetyczne spotykamy go o wiele rzadziej. Tymczasem letnie kąpiele słoneczne poddają skórę dłoni poważnej próbie. Działanie promieni UV powoduje wysuszenie naskórka. Często pamiętamy o tym, aby posmarować twarz filtrem przeciwsłonecznym, jednak nie zawsze idzie to w parze z dbałością o nawilżenie reszty ciała - tym bardziej, że dłonie są najbardziej narażone na ścieranie i spłukiwanie się różnego rodzaju balsamów z SPF. Słona, morska woda również nie jest najlepszym sprzymierzeńcem walki z suchą skórą. Wiosną i latem, równie aktywnie podejmujemy różnego rodzaju prace domowe i ogrodowe, co dodatkowo naraża nasze dłonie na otarcia, uszkodzenia oraz działanie drażniącej chemii gospodarczej.

Jak zabezpieczyć dłonie latem?

Naturalnie, do prac domowych i ogrodowych zaleca się stosowanie odpowiednich rękawiczek, które pozwolą na zabezpieczenie skóry przed uszkodzeniami mechanicznymi. Upały jednak skutecznie nas do nich zniechęcają. Regularna pielęgnacja kremami pomoże uchronić je przed działaniem negatywnych czynników, do których z pewnością możemy zaliczyć również klimatyzację - zarówno w pomieszczeniach, jak i samochodach czy innego rodzaju środkach transportu. Zabierz z sobą w podróż aromatyczne masełko do dłoni Cuccio lub pachnącą oliwkę do skórek, aby pozbyć się nieprzyjemnego uczucia napiętej skóry podczas wakacyjnych podbojów.