poniedziałek, 18 listopad 2013 18:11

Proces powstawania kosmetyków

 

Od pomysłu i idei, do słoiczka z tajemniczą zawartością, której zadaniem jest skutecznie dbać o nasze piękno i dobre samopoczucie - proces powstawania każdego kosmetyku LIRENE i UNDER TWENTY jest niezwykle złożony i długotrwały. Zaangażowanych w niego jest wiele osób z różnych dziedzin, począwszy od naukowców - biologów i chemików, technologów, poprzez specjalistów z obszaru marketingu, projektowania, zakupów, badań rynkowych i kontroli jakości, skończywszy na ekspertach ze sprzedaży czy finansów…

Każda z tych osób pełni ogromnie ważną rolę w całym procesie, a bez jej udziału żaden dobry kosmetyk nie mógłby zagościć na Państwa półkach sklepowych.

 

Na samym początku jest pomysł – wyobrażenie o kosmetyku idealnym, który odpowie na uświadomione bądź wciąż czekające na okrycie potrzeby konsumentów. Inspiracje przychodzą od różnych osób – wiele innowacji wypływa z Centrum Naukowo – Badawczego i Laboratorium Naukowego Lirene, których eksperci każdego dnia prowadzą zaawansowane badania naukowe mające na celu odkrycie przełomowych składników i formuł. Nie do przecenienia jest również rola Marketingu – działu, który jest najbliżej konsumentów, badając ich potrzeby i oczekiwania. Kiedy mamy już sprecyzowany pomysł, możemy przejść do fazy decyzji – czy kosmetyk, który funkcjonuje już w naszych marzeniach i planach, ma szansę realizacji. Na tym etapie wiele pomysłów jest odsiewanych przez Zarząd i zespół projektowy, a te najlepsze stają się obiektem dalszej pracy.

Do działania przystępuje grupa ekspertów, którzy pracują nad produktem. Centrum Naukowo – Badawcze wspólnie z Działem Technologiczno – Wdrożeniowym zajmują się doborem substancji aktywnych i stworzeniem całej kompozycji masy kosmetycznej, czyli tego, co znajdzie się wewnątrz opakowania. Dbają, aby finalny kosmetyk był nie tylko innowacyjny i skuteczny, ale również bezpieczny (stąd testy alergologiczne i testy efektywności przeprowadzane na probantkach) oraz przyjemny w stosowaniu. Opakowanie dobiera Dział Rozwoju Opakowań, którego zadaniem, oprócz dopasowania idealnego kształtu, wielkości i formy, jest zapewnienie bezpieczeństwa i trwałości kosmetyku w słoiczku, tubie czy butelce. Pracownia Projektowa, czyli eksperci od designu, kreślą przykuwające wzrok etykiety, podczas gdy Marketing tworzy opisy produktu, przekuwając jego działanie w obietnicę spełnienia oczekiwań konsumenta.

Gotowy zaakceptowany projekt trafia do produkcji, czyli firmowej fabryki, skąd po wielu kontrolach i testach, dzięki wysiłkowi działu Sprzedaży, trafia do Państwa sklepów.

 

WebRep
 
currentVote
 
 
noRating
noWeight
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
© 2013-2020 by SN2.EU