piątek, wrzesień 29, 2023
piątek, 17 maj 2013 12:15

Piękne dłonie w okamgnieniu

Dłonie są naszą wizytówką. Wypielęgnowane i zadbane dodają pewności siebie, a także sprawiają, że dobrze czujemy się we własnym ciele. Co jednak zrobić w przypadku szorstkiej, przesuszonej skóry czy łamliwych paznokci? Sam krem do rąk to zdecydowanie za mało. Właśnie dlatego podpowiadamy, jak zapewnić delikatnej skórze dłoni odpowiednią pielęgnację!
Nasze dłonie codziennie narażone są na działanie wielu substancji szkodliwych dla skóry. Jest to spowodowane domowymi obowiązkami, częstym kontaktem z wodą, a także pracą zawodową. Na skutek tego naskórek ulega szybkiemu niszczeniu, ponieważ prawie nie posiada podściółki tłuszczowej oraz gruczołów łojowych. Niekorzystnie na stan skóry dłoni wpływa również zbyt niska lub zbyt wysoka temperatura, co powoduje przesuszenie, szorstkość rąk oraz przyspieszenie procesu starzenia się skóry i pojawianie się pierwszych zmarszczek.

Jak przeciwdziałać starzeniu się skóry dłoni?
Aby dogłębnie nawilżyć i zregenerować skórę, często stosujemy kremy do rąk dostępne w drogeriach. Jednak zawarte w nich syntetyczne substancje chemiczne sprawiają, że efekt nie jest trwały i zadowalający. Popularny jest również zabieg parafinowy, który powoduje, że skóra na pewien czas odzyskuje miękkość i elastyczność. Jednak aby cieszyć się takim efektem przez dłuższy okres czasu, warto wypróbować dostępny w Klinikach Odnowy Kolagenowej Anna Pikura zestaw pod interesującą nazwą Secret Gloves, dzięki któremu skóra naszych dłoni odzyska blask, gładkość i miękkość na długie tygodnie.

Rękawiczki wypełnione są serum, które zawiera wszystko, czego potrzebuje skóra dłoni. W jego skład wchodzą tylko naturalne komponenty, w związku z czym serum to nie zawiera popularnych w kosmetyce parabenów, parafiny, wazeliny czy substancji zapachowych. Wśród składników możemy wyróżnić tłoczone na zimno oleje z orzechów laskowych, z nasion słonecznika i z pestek winogron oraz silnie regenerującą witaminę A, a także witaminę E, będącą najlepszym antyoksydantem dla naszej skóry. Dzięki zastosowaniu wyjątkowej technologii transdermalnej serum głęboko wnika przez kolejne warstwy naskórka, natychmiastowo je regenerując i nawilżając. Działanie serum wzmacnia uprzednie zastosowanie kolagenu aktywnego biologicznie, odbudowującego skórę oraz paznokcie.
Dzięki najczystszym naturalnym składnikom roślinnym o kojącym działaniu Secret Gloves można stosować dowolnie często, wedle potrzeby - mówi Anna Pikura, założycielka Klinik Odnowy Kolagenowej. - Oferujemy taki zabieg w naszych Klinikach, można jednak z powodzeniem wkładać nasze "Sekretne Rękawiczki" również samodzielnie w domu.

Aby cieszyć się pięknymi dłońmi, nie trzeba stosować wielu preparatów. Wystarczy jeden, który zapewni nam kompleksową pielęgnację i natychmiastowy efekt. Zestaw Secret Gloves marki Anna Pikura gwarantuje, że skóra dłoni, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, pozostanie niebywale miękka i elastyczna na długi czas.