piątek, 11 sierpień 2017 17:46

Punktpracy.pl - jeśli szukasz pracy to twoje miejsce

Znalezienie pracy to czasochłonne zajęcie, pełne wzlotów i upadków. Gdy nagle pojawia się okienko z nadzieją „Zatrudnienie”, po chwili gdzieś się ulatnia, bo oferta została złożona komuś innemu. Znasz to rozczarowanie? Brak chęci na dalsze poszukiwania, bo nadal jesteś nastawiony negatywnie?

 

Skoro znalezione ogłoszenia o pracy w Internecie nie przyniosły oczekiwanego skutku, to oznacza, że albo źle szukałeś, albo trafiałeś na serwisy, które nie są skierowane do Ciebie. Słyszałeś o stronie internetowej www.punktpracy.pl? Znajdują się na niej ogłoszenia, zarówno oferujące pracę w Polsce, jak i za granicą. Oferty są bardzo ładnie posegregowane, według najnowszej daty publikacji, dzięki czemu możesz być z nimi na bieżąco.

Zanim jednak wyślesz propozycję, skupmy się na CV – to przez nie komunikujesz się z potencjalnym pracodawcą. To jest Twoja tzw. karta przetargowa. Warto wspomnieć, iż CV na przestrzeni lat ewaluowało. Aktualnie nie liczą się tylko wypisane umiejętności, zainteresowania i doświadczenie zawodowe. Musisz zwrócić również uwagę na to, w jaki sposób poszczególne informacje o sobie przekazujesz.

CV powinno być kreatywnym wyrażeniem Twojej osobowości, podkreśleniem mocnych stron, zalet oraz zdobytych zdolności. Zwróć uwagę na zdjęcie – te powinno znaleźć się u góry, w lewym lub w prawym rogu. Pamiętaj, że nic tak nie przemawia do wyobraźni człowieka, jak obraz. Zdjęcie to powinno być eleganckie, co oznacza, że musem jest biała koszula, klasyczna marynarka, uczesane włosy, zadbana twarz. Możesz do zdjęcia się uśmiechnąć – firmy od razu ocenią Cię jako pozytywnego i serdecznego człowieka.

Kolejnym punktem jest wypisanie podstawowych danych. Wiele osób popełnia błąd, ponieważ tuż pod nimi wymienia się wszystkie zdobyte do tej pory doświadczenia zawodowe. Najpierw napisz swój cel – do jakiej pozycji chcesz dążyć? Dzięki temu firma dostrzeże w Tobie potencjał, ponieważ masz wyznaczoną i jasno określoną ścieżkę działania. Co do doświadczenia – postaraj się wyłuskać te najważniejsze punkty kariery zawodowej, które spodobają się firmie, specjalizującej się w tej właśnie dziedzinie.

Przesyłając CV, pamiętaj o krótkiej wiadomości. Zwykłe – „Dzień dobry. Chcę podjąć szybko pracę, bo na nic mnie nie stać” – to nie działa. Zareklamuj się, pokaż z jak najlepszej strony i do boju! Zaciskamy kciuki i życzymy powodzenia w znalezieniu najlepszej oferty pracy, dopasowanej do Twoich oczekiwań!

Czytany 114 razy

Horoskop

Ryby 19.II. - 20.III.

Ryby 19.II. - 20.III.

  „Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją.” Jostein Gaarder dalej
Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

Bliźnięta 22.V. - 20.VI.

„Jestem optymistą, ale optymistą, który bierze ze sobą płaszcz przeciwdeszczowy.” Harold Wilson dalej
Baran 21.III. - 20.IV.

Baran 21.III. - 20.IV.

  „Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.” Andrzej Sapkowski dalej
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Świat kobiety

  • 1