sobota, grudzień 09, 2023
poniedziałek, 27 sierpień 2012 14:25

Lana Nguyen - nowa kolekcja i sklep internetowy

PASSION FRUIT - Kolekcja inspirowana jest różnorodnością kolorów Wschodu, a konkretnie Wietnamu, skąd  pochodzi Lana. W kolekcji znajdują się skrajne połączenia tkanin delikatnych z ciężkimi. Tym razem nie są to romantyczne pastele znamienne dla pierwszej kolekcji projektantki, a soczyste i mocne kolory rodem z egzotycznego Wschodu.

Nowoczesne, lekkie tkaniny, takie jak koronki, szyfony, czy tiule, zostaną połączone z mocnymi, grubymi, tradycyjnymi materiałami i z oryginalną tkaniną, ręcznie dzierganą przez mniejszość kulturową gór Sapa w Wietnamie. Nowa kolekcja jest połączeniem elementów europejskich z wietnamskimi. To zderzenie dwóch kultur, w których wychowała się Lana. Przełożenie inspiracji na grunt europejski można zauważyć w formie ubioru, tkaninie i jej fakturze oraz detalach: pagony, frędzle, kamizelki, odrębne kołnierzyki.

Natomiast ducha Wschodu można zobaczyć w różnorodnej palecie soczystych kolorów oraz oryginalnych tkaninach pochodzących z północy Wietnamu.

fot: Jacek Kołodziejski
model: Anika Kluk (Mango Models)
make-up: Magdalena Bogusz

Lana Nguyen to 23-letnia projektantka mody. Urodziła się w Wietnamie, ale mieszka i tworzy w Polsce. Wychowała się w dwóch  różnych kulturach - europejskiej i azjatyckiej. Nguyen wykorzystuje te dwie skrajności jako silną inspirację w swojej unikatowej twórczości. Tym samym buduje model kobiety zarówno delikatnej, eterycznej jak i silnej, pewnej siebie. Jej styl można określić jako romantyczny, unikatowy, a zarazem bardzo nowoczesny.

Wraz z premierą nowej kolekcji, rusza sklep internetowy Lany Nguyen.

Oprócz ubrań z linii "high-end'owej", projektantka stworzyła również drugą, bardziej "casual'ową" linię pod nazwą Pink Sugar by Lana Nguyen dla młodzieżowej części klientów .

Oprócz dwóch linii odzieży, w sklepie online można kupić dodatki, torby a wkrótce także buty!

Zapraszamy - http://www.shop.lananguyen.com