piątek, marzec 01, 2024
piątek, 28 marzec 2014 16:29

Biustonosze sportowe Anita active

 

         Kolekcja profesjonalnych biustonoszy sportowych Anita active to efekt pracy zespołowej niemieckich projektantów, lekarzy i sportowców, którzy testowali różne rozwiązania, by ostatecznie wybrać te najlepiej chroniące delikatną tkankę łączną przezrozciąganiem.

 

Zastosowanie innowacyjnych konstrukcji oraz funkcjonalnych materiałów pozwoliło osiągnąć 80% redukcję ruchów piersi podczas aktywności fizycznej. Dobór właściwego modelu biustonosza, jego stopnia podtrzymania biustu (odpowiednio Light, Firm lub Maximum Support) projektanci uzależnili od dwóch czynników - typu aktywności fizycznej i rozmiaru biustu.

Co wyróżnia biustonosze Anita active? 

Specjalny kształt miseczek i tkanina o zredukowanej elastyczności przytrzymuje biust blisko klatki piersiowej. W efekcie piersi robią wrażenie lekko spłaszczonych, ale to świadoma decyzja projektantów Anita active. We wielu modelach miseczki zbudowane są z dwóch warstw tkaniny - po wewnętrznej stronie nie mają szwów, aby zapobiec podrażnieniom podczas ćwiczeń. Miseczki „jednowarstwowe” są zawsze bezszwowe.

Ramiączka nie wrzynają się w ciało, a ich konstrukcja dopasowana jest do poziomu podtrzymania. W modelu air control 5533 ramiączka są ergonomicznie ukształtowane, co zapewnia dodatkowy komfort noszenia. W grupie średniego i maksymalnego podtrzymania ramiączka zwykle są miękko podszyte (np. w modelu momentum 5529 lub extreme control 5527). Ramiączka są zawsze regulowane i mają zredukowaną elastyczność, aby wspomagać podtrzymanie piersi.

Łatwość ubierania i lepsze dopasowanie – to główne powody, dla których projektanci biustonoszy Anita active zdecydowali się na zastosowanie zapięcia na haftki. Rozwiązanie to pozwala idealnie dopasować obwód pod biustem, co ma kolosalne znaczenie, gdyż właśnie ta część biustonosza powinna "nosić" ponad 80% ciężaru piersi. Dzięki haftkom nie są także problem lekkie wahnięcia wagi, w jedną lub w drugą stronę.

Zaletą kolekcji Anita active są też innowacyjne tkaniny. Oddychające materiały odprowadzają wilgoć na zewnątrz, a ciało pozostaje suche i nie wychładza się (np. pique - w modelu extreme control 5527, coolmax - w modelu t-back 5522 czy eyelet - w modelu momentum 5529). Tkaniny połączone są ze sobą za pomocą bardzo płaskich taśm i delikatnych szwów, które nie obcierają podczas ruchu.

Dla każdej z nas

To, co jeszcze wyróżnia biustonosze z kolekcji Anita active, to szeroka gama rozmiarów (od rozmiaru 65 pod biustem, do miseczki H) i wybór kolorów, by biustonosze były atrakcyjnie także wizualnie.

Całą kolekcję Anita active wraz z opisem poszczególnych modeli odnaleźć można na stronie internetowej www.anita.com.

 

Media