poniedziałek, 14 październik 2013 17:47

Drogocenne jabłka

Podobno autorami najbardziej oryginalnych dań z jabłek są Anglicy. Dodają je nawet do masła i serów. Jabłka możemy przyrządzić na wiele sposobów. Są zarówno smaczną przekąską, jak i dodatkiem do potraw. Surowe dodajemy do sałatek owocowych i warzywnych, serwujemy pieczone lub gotowane. Z kolei suszone są doskonałą alternatywą dla słodkich przekąsek.

 

Anglicy uważają, że spożywanie jednego jabłka dziennie pozwoli zachować zdrowie i uchroni nas przed częstymi wizytami u lekarza. Ten popularny i smaczny owoc służy jako składnik kompotów, sałatek, dodatek do potraw mięsnych, sosów, a także jako składnik deserów. Przygotowując jabłko do spożycia możemy je kroić, siekać, ucierać, mielić, gotować, piec, wyciskać z soku czy wreszcie suszyć. Unikajmy jednak smażenia, ponieważ łatwo się przypala. W Polsce jabłko głównie traktowane jest jako samodzielny owoc deserowy lub dodatek do dżemów, ciast i sałatek. 

Świeże owoce możemy kupić niezależnie od pory roku. Pomimo tego, dietetycy przypominają, że nie należy rezygnować z owoców suszonych, powinniśmy włączyć je do codziennej diety. Suszone owoce zawierają 15-30% wody, dlatego są bardziej skoncentrowanym źródłem składników odżywczych. Dodatkowo suszone jabłka zawierają więcej błonnika niż świeże. Mają także łatwo przyswajalne węglowodany, które dostarczają dobrej energii przez cały dzień. Warto sięgnąć po suszone owoce zarówno podczas intensywnej pracy umysłowej, jak i po treningu w fitness klubie czy bieganiu. 

Chrupiące, suszone jabłka są alternatywą dla słodyczy i chipsów ziemniaczanych. Jeśli chcemy zadbać o prawidłową dietę lub szukamy smacznej przekąski w ciągu dnia warto spróbować chrupiących plasterków jabłek (np. Crispy Natural), które produkowane są z najwyższej jakości krajowych owoców. Powstają z użyciem innowacyjnej technologii suszenia, bez smażenia czy pieczenia. Dzięki niej zachowują wysoki poziom składników odżywczych. Zwolennicy prawidłowego żywienia z pewnością docenią niską zawartość tłuszczów nasyconych, brak konserwantów i sztucznych barwników, a także wysoką zawartość błonnika. Słodki smak zawdzięczają jedynie cukrom naturalnie występującym w owocach przed ich wysuszeniem. 

 

Więcej informacji znajduje się na www.crispynatural.pl 

© 2013-2020 by SN2.EU