piątek, marzec 01, 2024
środa, 24 maj 2023 18:22

Jakie są alternatywy dla tradycyjnego kominka?

Biokominki Biokominki mat.prasowe

Ogień palący się w kominku pozwala poczuć przyjemne ciepło, które rozchodzi się po domu. Wprowadza też wyjątkowy i niepowtarzalny klimat do pomieszczenia – migoczące płomienie są kwintesencją rodzinnej atmosfery. Niestety nie we wszystkich wnętrzach można zainstalować klasyczny kominek, który dostarcza tych wrażeń. Na szczęście dzięki nowoczesnych technologiom dzisiaj każdy może cieszyć się tymi atutami.

Rozwiązaniem są wolnostojące biokominki oraz poduszki elektryczne, które nie tylko stworzą niepowtarzalny nastrój, ale też będą same w sobie dekoracją.

 

Jakie zalety ma biokominek?

Biokominek wiąże się z o wiele mniejszymi nakładami finansowymi niż instalacja typowego kominka. Poza tym nie wymaga wykonania trudnych i skomplikowanych prac montażowych – nie trzeba nawet dostępu do komina! Ogromną zaletą tego produktu, jest też to, że aby cieszyć się ciepłem w pomieszczeniu, nie trzeba używać drewna. Wystarczy tylko zaopatrzyć się w biopaliwo – ekologiczną alternatywę dla opału. W rezultacie korzystając z biokominka, nie emituje się szkodliwego dymu czy popiołu, który wymaga sprzątania. Poza tym urządzenie to jest także mobilne, dlatego bez problemu można umieścić je w dowolnym miejscu w mieszkaniu. Sprawdzą się zarówno w domu jednorodzinnym, jak i w bloku czy obiektach użyteczności publicznej. Biokominki będą także idealnym dopełnieniem wielu okazji, a nawet sprawdzą się jako prezent!

Czym jest poduszka elektryczna?

Poduszki elektryczne podobnie do biokominków, są całkowicie bezprzewodowe i w pełni przenośne. Zasila je dołączony do zestawu wydajny power bank. Produkty te powstały dla wszystkich osób, które cenią sobie aktywność na świeżym powietrzu – również wtedy, gdy na dworze jest zimno czy wilgotno. Sprawdzą się więc dla wędkarzy, myśliwych czy grzybiarzy, miłośników trekkingu, kempingu itp. Poduszki dostarczają ciepło o temperaturze nawet do 40 stopni Celsjusza, a pojemność akumulatora wynosi ok. 10 000 mAh. Zapewni on pracę poduszce przez prawie 6 godzin.

Takie grzewcze urządzenie zapewnia aż dwie regulacje zakresu mocy. Pierwszy poziom, czerwony ma moc 9 W i dostarcza temperaturę 40 stopni Celsjusza. Poziom zielony z kolei – grzanie o mocy 7 W. Na uwagę zasługuje fakt, że taka poduszka do całkowitego nagrzania całej swojej powierzchni wymaga mniej niż 1 minuty. Wykonana jest z wodoodpornego materiału i ma wszyty specjalny zamek błyskawiczny, który również jest odporny na działanie wilgoci. Taka konstrukcja zabezpiecza power bank, który umieszczony jest w kieszeni wewnętrznej.

Zobacz, jakie możliwości dają Ci alternatywy dla klasycznych kominków – biokominki oraz poduszka elektryczna. To nie tylko tańsze, ale przede wszystkim ekologiczne i w pełni mobilne produkty. Dzięki temu możesz zastosować je w dowolnym miejscu, w którym będą Ci potrzebne, aby dostarczyć przyjemne ciepło i zapewnić komfort termiczny. Taki biokominek oraz poduszkę elektryczną znajdziesz w ofercie sklepu Sterylia i Led.