sobota, grudzień 09, 2023
wtorek, 07 marzec 2023 18:16

Czy warto stosować produkty Cetaphil?

Cetaphil Cetaphil Zdjęcie dodane przez Andrea Piacquadio: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/selektywna-fotografia-usmiechnietej-kobiety-948873/

Wielu dermatologów zaleca stosowanie produktów Cetaphil, także kobiety chętnie dzielą się pozytywnymi opiniami na temat tych kosmetyków. Skąd wzięła się popularność tej marki? Postaramy się znaleźć odpowiedź na to pytanie. Przekonaj się, dlaczego warto stosować produkty Cetaphil.

Co wyróżnia produkty Cetaphil?

Marka Cetaphil już od kilku lat jest uznawana za kultową ze względu na sposób działania ich produktów. Poznaj ich zalety i przekonaj się, czy Ty również zakochasz się w tych kremach, emulsjach i płynach.

Produkty Cetaphil są bardzo skuteczne, o czym najlepiej świadczą pozytywne opinie kobiet, które już wcześniej z nich korzystały. Jednak najważniejsze jest to, że faktycznie poprawiają kondycję skóry, zamiast chwilowego działania lub maskowania niedoskonałości.

Oczywiście ważną zaletą jest też ich sposób działania. Te produkty są hipoalergiczne, a do tego bardzo delikatne, więc nawet najbardziej wrażliwa skóra może korzystać z tych kosmetyków. Dzieje się tak dlatego, że Cetaphil zapewnia bezzapachowe preparaty, które są bezpieczne dla skóry. Sprawia to także, że są dopasowane do różnych potrzeb – zarówno bardzo przesuszonej, jak i trądzikowej skóry. Dlatego możesz aplikować te substancje na co dzień, a nie tylko dla wspomagania kuracji leczniczej.

Ważną zaletą marki Cetaphil jest także to, jak wiele kultowych produktów ma do zaoferowania. Wśród nich prym wiedzie słynna emulsja micelarna do mycia twarzy i ciała. Z jej pomocą skutecznie oczyścisz twarz, a do tego pozostawia skórę miękką, świeżą i elastyczną. Możesz stosować ten produkt do mycia skóry: wrażliwej, z trądzikiem młodzieńczym i różowatym, a także po zabiegach dermatologicznych.

Koniecznie wypróbuj też intensywnie nawilżający krem, który jest polecany zarówno do skóry atopowej, jak i przesuszonej oraz skłonnej do wyprysków. W składzie znajdziesz również masło shea, olej z orzechów makadamia i pantenol. Dzięki temu z łatwością dostrzeżesz działanie, łagodzące podrażnienia. Krem pozostawia skórę miękką i nawilżoną.

Jaki skład mają kosmetyki do pielęgnacji Cetaphil?

Już sama nazwa wskazuje na to, jaki składnik do swoich produktów dodaje marka Cetaphil. Chodzi o „cet”, czyli skrót od alkoholu cetylowego. Nie obawiaj się tej substancji, bo to składnik, który należy do grupy tłuszczowych i nie jest szkodliwy dla skóry. Wręcz przeciwnie wyróżnia się bardzo pozytywnym działaniem, bo zostawia twarz miękką i nawilżoną. 

Oczywiście na tym nie kończy się jeszcze bogactwo, jakie zapewniają kosmetyki pielęgnacyjne tej marki. Bardzo często dodawane są parabeny – choć, jak podkreśla producent, są dokładnie przebadane i sprawdzone pod kątem szkodliwego działania. 

Poza tym kremy, emulsje, maski itp. bardzo często są wzbogacone o masło shea, pantenol i wiele innych substancji, które mają nawilżyć i odżywić skórę.

Ile kosztują produkty Cetaphil?

Cena to jeden z czynników, który sprawił, że marka Cetaphil zyskała tak dużą popularność. Choć początkowo może Ci się wydawać, że są dość drogie, bo butelka o pojemności 250 kosztuje ok. 58-95 zł, to jednak powinieneś wziąć pod uwagę wydajność tych kosmetyków. Warto też podkreślić, że mają długi termin ważności, więc na pewno zużyjesz całą buteleczkę. Weź też pod uwagę skuteczność działania tych preparatów oraz kwotę, jaką zapłacisz za wiele innych preparatów o działaniu dermatologicznym. Wtedy okazuje się, że marka Cetaphil zapewnia substancje pielęgnujące w bardzo konkurencyjnej cenie, a produkty wystarczą Ci na długi czas.