środa, grudzień 06, 2023
piątek, 02 grudzień 2022 09:58

Czy kremy na rozstępy działają? Jakie kremy są najskuteczniejsze?-

kremy na rozstępy kremy na rozstępy pixabay

Perłowe nierówne kreseczki na ciele oznaczają rozstępy, które przeszły już z fazy pęknięcia włókien kolagenowych do zabliźnienia.

Rozstępy to nic innego jak pękające, ze względu na szybki przyrost masy ciała, włókna kolagenowe. Gdy się pojawiają należy działać jak najszybciej. Perłowe rozstępy są znacznie trudniejsze do usunięcia niż czerwono-fioletowe, czyli początkowe.

Co prawda rozstępy nie mają wpływu na zdrowie fizyczne, ale mogą wpływać i często wpływają na komfort psychiczny. Szczególnie w miejscach, w których zrzuca się okrycie. Dyskomfort może powodować basen, plaża, ogólnie lato, gdy ubrania są lekkie i zwiewne. W drogeriach dostępne są różne kremy na rozstępy. Jednak wiele osób zastanawia się, czy krem, który ma na pudełku chwytliwy napis, faktycznie rozprawia się z rozstępami?

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Rozstępy mogą pojawić się na różnych etapach życia. W okresie dojrzewania wielu młodych ludzi, ze względu na zmiany hormonalne, skarży się na pojawiające rozstępy. Są one też częstą przypadłością, z którą muszą zmierzyć się kobiety w ciąży i po ciąży.

Rozstępy są efektem pękających włókien kolagenowych, co ma miejsce między innymi przy szybkim przybieraniu na wadze. Może się to wiązać nie tylko z niewłaściwą dietę, ale również różnymi przyjmowanymi lekami. Rozstępy pojawiają się u kobiet i mężczyzn. Mogą być na udach, pośladkach, brzuchu, ale też na plecach i ramionach.

W okresie dojrzewania, ciąży, wzrostu wagi koniecznie przyda się dobry krem na rozstępy. Może być to również balsam nawilżający. Chodzi o właściwe nawilżenie skóry i zachowanie jej elastyczności. Dzięki czemu ryzyko pojawienia się rozstępów jest mniejsze.

Niektórzy twierdzą, że rozstępy są poniekąd skłonnością genetyczną. Jednak można im skutecznie zapobiegać, właśnie dzięki kremom na rozstępy. A nawet jeśli nie uda się to w pełni, to z pewnością nie będzie to na taką skalę, jak bez nawilżania skóry odpowiednimi kosmetykami.

Czy kremy na rozstępy usuną je w 100%?

To zależy od tego, z jakimi rozstępami mamy do czynienia. Czy są to przestarzałe perłowe blizny, czy czerwone, w początkowej fazie. Krem na rozstępy jest pomocny w tych drugich. Z tymi pierwszymi mniej da się osiągnąć za pomocą kosmetyków. Natomiast dobre kosmetyki do pielęgnacji mogą zmniejszyć widoczność perłowych rozstępów i wygładzić skórę. Zatem również warto po nie sięgać.

Rozstępom przede wszystkim należy zapobiegać oraz działać, gdy tylko zauważysz zmiany na skórze. Najłatwiej poradzić sobie z dopiero powstającymi rozstępami. Używając regularnie kremu na rozstępy, można nie tylko zminimalizować te, które już się pojawiły, ale też zapobiec kolejnym.

Które kremy na rozstępy są najlepsze?

Skóra z rozstępami wymaga szczególnej pielęgnacji. Dlatego nie wystarczy pierwszy lepszy krem na rozstępy z drogerii. Jakie kremy są najlepsze? Szczególnie te, które:

 • są oparte na naturalnych składnikach,
 • działają na głębokie warstwy skóry,
 • nawilżają,
 • odżywiają,
 • pielęgnują,
 • wygładzają,
 • wspomagają odnowę komórkową skóry.

Dobry krem na rozstępy zapobiega ich powstawaniu w okresie wzrostu wagi. Naturalny skład jest kojącym balsamem dla potrzebującej dawki regeneracji skóry. Im bardziej naturalny skład, tym lepiej. A już szczególnie, gdy krem stosowany jest na brzuch w okresie ciąży. Przyszła mama musi używać kosmetyków bezpiecznych dla siebie i dziecka oraz skutecznych.

Jakie składniki w kremach na rozstępy są skuteczne?

Efekt zależy od skuteczności kremu, czyli od zawartych w nim składników. Które składniki działają aktywnie na poszarpane włókna kolagenowe?

 • Żeń-szeń. Ma on wielokierunkowe działanie i jest chętnie wykorzystywany w kosmetyce. Działa regenerująco, wzmacniająco, wspomaga odbudowę skóry, odżywia.
 • Bluszcz pospolity. Ma zdolność przenikania do głębszych warstw skóry i przenoszenia ze sobą innych składników aktywnych. Bluszcz działa również antycellulitowo i odchudzająco.
 • Perełkowiec japoński. Wzmacnia i nawilża skórę. Działa przeciwzapalnie. W medycynie chińskiej jest jednym z podstawowych ziół.
 • Wilcza kora albo inaczej koci pazur. W ostatnim czasie poszukiwany składnik w kremach na rozstępy, bo nie tylko jest naturalnego pochodzenia, ale jest mocnym wsparciem w walce z niedoskonałościami skóry.

Skóra, na której pojawiły się pierwsze rozstępy wymaga przede wszystkim właściwego nawilżenia. Dlatego skuteczne kremy przeciw i na rozstępy mają w składzie masło shea, wosk pszczeli oraz skwalan. Dobry krem zawiera również witaminy, które odżywiają skórę i przywracają jej zdrowy wygląd.

Przeciwdziałanie rozstępom wymaga konsekwencji. Krem koniecznie trzeba wcierać zgodnie z zaleceniami na produkcie.