środa, 30 listopad 2022 16:28

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? Oto cała prawda o zabiegu

keratynowe prostowanie włosów keratynowe prostowanie włosów Źródło: pexels.com Licencja: https://www.pexels.com/photo-license/

Prostowanie włosów może przebiegać w różny sposób, stosując rozmaite rozwiązania, urządzenia i produkty kosmetyczne. Obecnie popularnością cieszy się tak zwane keratynowe prostowanie.

Choć krążą plotki, że niszczy włosy, w stu procentach zasługuje na prezentację.

Keratynowe prostowanie włosów tylko w profesjonalnym salonie

Wiele kobiet w różnym wieku i z różnymi fryzurami na głowie, zastanawia się, czy keratynowe prostowanie niszczy włosy. Otóż należy podkreślić, że jeśli zabieg zostanie wykonany w profesjonalnym salonie fryzjerskim, przez doświadczonego fryzjera, a tuż po nim zostaną zastosowane odpowiednie kosmetyki, można mieć pewność, że włosy nie zostaną zniszczone. Zabieg ten nie będzie miał negatywnego wpływu na kondycję włosów. Więcej na temat keratynowego prostowania włosów można przeczytać tu: amazonkeratin.pl/2022/02/21/keratynowe-prostowanie-wlosow-na-czym-polega-ile-kosztuje-i-czy-niszczy-wlosy-poznaj-pol/.

Pielęgnacja po zabiegu keratynowego prostowania włosów

Jak już była mowa powyżej, włosy po prostowaniu tą nowoczesną metodą muszą być w odpowiedni sposób zadbane. Na pewno po wykonaniu zabiegu keratynowego prostowania, nie wolno myć włosów przez 2-3 dni. Nie wolno ich również spinać. Jeśli się zaginają, na przykład podczas spania, warto wyprostować je prostownicą. Po upływie tych 2-3 dni pielęgnacja sprowadza się tylko do mycia włosów, choć ważne jest, aby ograniczyć częstotliwość, by zapobiec wypłukaniu keratyny. W dodatku należy zaopatrzyć się w kosmetyki, które będą cały czas dostarczać włosom keratynę. W sprzedaży dostępne są nawet szampony z keratyną. Można je kupić głównie w sklepach fryzjerskich. Mycie włosów zgodne z zaleceniami na opakowaniu gwarantuje satysfakcjonujące efekty.

Poza szamponami są jeszcze inne kosmetyki, specjalne maski oraz odżywki. Każda kobieta bez problemu znajdzie dla siebie odpowiedni produkt, jeśli tylko go dobrze poszuka. A szukać ich warto właśnie w sklepach, które mają typowo fryzjerski asortyment. Teraz sklepów tych jest coraz więcej i otwierają się nawet w mniejszych miastach.

Po keratynowym prostowaniu włosów wystarczy o nie w odpowiedni sposób zadbać. To uchroni je przed zniszczeniem. Ważne jest też, by uzupełniać ubytki keratyny. Tyle w zasadzie wystarczy, by móc cieszyć się piękną fryzurą, idealnie prostymi włosami. Na taki efekt można liczyć tylko w profesjonalnych salonach fryzjerskich, do których najlepiej udać się z zamiarem skorzystania z usługi. Zabieg ten dziś nie jest tak kosztowny, jak miało to miejsce jeszcze do niedawna.

© 2013-2020 by SN2.EU