wtorek, 22 listopad 2022 13:10

Najlepsze damskie kaski motocyklowe

kask damski kask damski Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

Jednym z niezbędnych elementów wyposażenia klasycznych lub sportowych jednośladów są kaski motocyklowe.

Na rynku jest bardzo dużo modeli przeznaczonych dla pań i panów, a tym samym można świetnie się bawić, szukając tego skrojonego na miarę, odpowiadającego na potrzeby czy też pozwalającego wyróżnić się w tłumie. Oczywiście kask motocyklowy przede wszystkim musi zapewnić bezpieczeństwo, ale w wielu momentach jest wizytówką, która przyciąga spojrzenia.

Jak dopasowuje się kaski motocyklowe?

Producenci dokładają starań, by każdy kask damski świetnie się wpisywał w oczekiwania motocyklistek. Nie brakuje również dodatków, które pozwalają nadać indywidualne cechy dodatkom. Z drugiej strony warto pamiętać też o tym, że to elementy, które nie mają płci, nie są inaczej projektowane ze względu na to, czy mają je nosić kobiety czy panowie, więc męskie kaski motocyklowe od damskich zazwyczaj odróżnia po prostu kolorystyka. I choć można znaleźć oryginalne propozycje, to trzeba się zastanowić, czy kocie uszy są naprawdę na drodze najważniejsze.

Bardzo często damski kask motocyklowy jest dobierany do maszyny, stroju oraz temperamentu właścicielki. A tak naprawdę najważniejsze są niezmiennie parametry oraz wymagania techniczne, jakim wyposażenie musi sprostać. Na motocyklu rozwija się znaczne prędkości, więc ochrona głowy staje się priorytetem, na którym po prostu nie opłaca się oszczędzać. Kask musi być wykonany z dobrych oraz wytrzymałych materiałów. Powinien być również nowy, ponieważ jego historia i zdarzenia drogowe, w jakich mógł brać udział, wpływają na jego kondycję. I dlatego właśnie na rynku znaleźć można propozycje w bardzo różnych cenach o rozmaitym wykończeniu i bardzo często argument finansowy jest jednoznaczny z jakością. Najważniejszym aspektem, jaki trzeba sprawdzić, jest to, z czego została wykonana skorupa kasku. Bardzo dobrą opcją są kompozyty, które wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością. Taki kask zbudowany jest z wielu warstw rozmaitych materiałów – to znaczy włókien szklanych, żywicy, mat z włókien karbonowych. Ta nowoczesna technologia świetnie się sprawdza w codziennym użytkowaniu, jak i w zdarzeniach drogowych.

Czym musi wyróżniać się kask motocyklowy?

Nieco innym wariantem są kaski na skuter. Tego rodzaju pojazdy coraz częściej się na polskich drogach pojawiają, więc nie brakuje również dodatków, które zachwycają kolorami i wykończeniem. I choć na skuterze nie da się osiągnąć takich prędkości, to jednak kierowca wymaga ochrony. Mniejsze jest ryzyko silnego uderzenia, więc od kasku nie oczekuje się ekstremalnej wytrzymałości, więc najczęściej panie sięgają po modele otwarte – czyli bez dolnej części chroniącej szczękę. Te kaski wyglądają zdecydowanie lepiej, są wygodne i lżejsza. Warto jednak pamiętać, że nie będą chronić tak bardzo jak modele integralne. Poza tym coraz częściej pojawiają się kaski z różnego rodzaju gadżetami – na przykład kocimi uszami czy warkoczami. I choć może takie elementy wyglądają widowiskowo, to w czasie jazdy są kompletnie zbędne. Specjaliści podkreślają nawet, że w czasie wypadku czy drogowego indygenatu wystające elementy mogłyby stanowić zagrożenie dla  motocyklistów. Poza tym dodatkowe elementy zaburzają opływowość kasku, a jest ona jego ważnym walorem i szczególnie przy większych prędkościach wpływa na komfort przemieszczania się na motorze. Opór powietrza powoduje również dość duży hałas, a wolimy jednak inne dźwięki.

Stylowy damski kask motocyklowy

W ofercie znaleźć można kaski znanych i cenionych producentów, którzy od lat wytyczają standardy w branży. Sam motocykl to obecnie bardzo popularny środek komunikacji, więc nic dziwnego, że wiele osób w rozmaitym wieku przesiada się na bardzo charakterystyczny pojazd. Daje on bardzo dużo możliwości na trasie i w mieście, a dodatkowe wrażenia niewątpliwie będą podnosić poziom adrenaliny. Miłośnicy jednośladów nie zapominają też o bezpieczeństwie. Dlatego właśnie w sklepie najłatwiej jest dopasować kask motocyklowy do swoich potrzeb, preferencji czy też nawet stylu jazdy. Modele damskie z roku na rok cieszą się też coraz większą popularnością. Sprzedawcy podkreślają też, że panie w dalszym ciągu mają większe dylematy związane z odpowiednim dobraniem akcesoriów. Odpowiednio dobrany kask motocyklowy i gogle, to większa szansa, że w wypadku wyjdzie się bez szwanku. Na rynku znaleźć można różne modele. Najczęściej motocykliści sięgają po akcesoria integralne. W tym wypadku kask jest jednym elementem, który dokładnie osłania całą twarz. To modele unisex wybierane przez panie i panów, którym zależy na bezpieczeństwie oraz ochronie przed różnego rodzaju czynnikami – wiatrem czy deszczem. Tego rodzaju modele są dostępne w pełnej rozmiarówce, więc osoby, które muszą mieć XS i te, dla których odpowiedni będzie XXL, znajdą idealnie dopasowaną propozycję. Warto tu również wskazać, że w modelach integralnych wyodrębniła się także opcja sportowa. Te kaski wyróżniają się szerszym polem widzenia oraz zwiększoną wentylacją, a ich wykończenie dodaje całej stylizacji dynamicznego charakteru.  

 

Materiał powstał we współpracy z Inter Motors

 

© 2013-2020 by SN2.EU