poniedziałek, 21 listopad 2022 15:30

Jak otrzymać zwolnienie lekarskie online?

zwolnienie lekarskie online zwolnienie lekarskie online Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Jesteś chory? Źle się czujesz? Nie masz możliwości umówić wizyty lekarskiej w swojej przychodni? Obawiasz się, że twój stan zdrowia nie pozwoli ci pójść do pracy?

Co w takiej sytuacji zrobić? Rozwiązaniem jest oczywiście zwolnienie lekarskie online, które pozwoli ci pozostać w domu i wracać do zdrowia, nie martwiąc się nieobecnością w pracy. Jak jednak takie zwolnienie lekarskie uzyskać, kiedy nie możesz spotkać się z lekarzem? To proste — umów tele konsultację medyczną i opowiedz o swoich problemie lekarzowi. Zdecyduje on czy stan twojego zdrowia pozwala iść do pracy czy nie. Jeśli oceni, że powinieneś pozostać w domu, wypisze dla ciebie zwolnienie lekarskie online. Jest ono na równi honorowane ze zwolnieniami lekarskimi wypisywanymi przez lekarzy rodzinnych w twoim ośrodku zdrowia lub podczas pobytu w szpitalu.

Z kim się kontaktować, w celu uzyskania zwolnienia lekarskiego przez internet?

Popularność teleporad medycznych zdecydowanie wzrosła w okresie pandemii. To wtedy wiele przychodni zdrowia zamknęło się dla swoich pacjentów, udzielając im pomocy tylko w formie rozmów telefonicznych z lekarzami. W ten sposób przepisywane im były leki, a także wystawiane zwolnienia lekarskie z pracy. Obecnie popularność tele konsultacji medycznych wcale nie maleje. Okazało się to bardzo wygodną formą leczenia zarówno dla pacjentów, jak i ich rodzin. Rozmawiając z lekarzem przez telefon lub na czacie, można mu precyzyjnie opisać swoje dolegliwości, a on zarekomenduje najlepszą formę leczenia. Pozostając w domu, możemy znacznie szybciej umówić tele wizytę u lekarza, nie będąc uzależnionym wyłącznie od swojego POZ. Wystarczy jeden telefon na infolinię lub rejestracja przez internet, aby wybrać potrzebnego lekarza specjalistę i umówić rozmowę na wybraną przez siebie godzinę. Czy taki lekarz będzie mógł nam wystawić zwolnienie lekarskie? Jak najbardziej tak. Co więcej, na takim zwolnieniu lekarskim nie znajdują się żadne informacje świadczące o tym, czy zostało ono wystawione podczas wizyty stacjonarnej, czy wizyty zdalnej online.

Komu potrzebne są zwolnienia lekarskie?

Jeżeli pracujesz na podstawie umowy o pracę, każda twoja nieobecność w pracy powinna być usprawiedliwiona urlopem lub właśnie zwolnieniem lekarskim. Konsultacja lekarska online pozwala ci otrzymać takie zwolnienie z różnych przyczyn zdrowotnych. Może to być przeziębienie, któremu towarzyszy gorączka, bóle uniemożliwiające normalne funkcjonowanie, nie wspominając już o wykonywaniu pracy czy prowadzeniu pojazdów, a także wiele innych dolegliwości, które mogą dotknąć każdego człowieka. Zwolnienie online w formie elektronicznej generowane jest w systemie ZUS i będziesz mógł je obejrzeć po zalogowaniu na swoje konto ZUS PUE. Twój pracodawca również drogą elektroniczną zostanie poinformowany o otrzymaniu przez ciebie zwolnienia lekarskiego i nieobecności w pracy w określonych dniach. Pamiętaj, że zwolnienie lekarskie nie zawiera żadnych informacji ani kodów chorób. Jedyna wiadomość dla pracodawcy to taka, czy lekarza pozwala ci na pozostawanie w ruchu, czy jednak musisz przebywać pod wskazanym w zwolnieniu adresem. Jakie dane należy przekazać lekarzowi, aby wystawił zwolnienie chorobowe? Przede wszystkim będą to Twoje dane osobiste, imię i nazwisko, miejsce zamieszkania i numer PESEL, a także numer NIP twojego pracodawcy. Ile czasu trzeba przeznaczyć na zrealizowanie konsultacji online? Średni czas jej trwania to około 10 do 15 minut i jest ona przeprowadzana w formie rozmowy telefonicznej.

© 2013-2020 by SN2.EU