piątek, 19 listopad 2021 15:34

Czy pierścionek zaręczynowy i obrączki ślubne powinny być podobne?

pierścionek zaręczynowy pierścionek zaręczynowy savicki

Kiedy moment zaręczyn jest już za Wami, zaczyna się kolejny, bardzo ważny etap – planowanie ślubu. Jest to skomplikowany proces wymagający wielomiesięcznych przygotowań.

Jedną z ważniejszych rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę jest zakup obrączek ślubnych. Ich rozmiar, rodzaj metalu szlachetnego, grawerunek, czy też sam wygląd. Taką decyzję przyszli małżonkowie powinni podjąć na około 3-6 miesięcy przed ślubem. Ostatnio spotkać można się z trendem łączenia pierścionka zaręczynowego i obrączki ślubnej. W Polsce kobiety noszą pierścionek na prawej dłoni, a po ceremonii przekładają go na lewą. W innych krajach lewa ręka jest ozdabiana tym symbolem od razu. Jednak czemu by nie połączyć tych dwóch pięknych elementów biżuterii?

Takie same, czy jednak różne?

To nie ma znaczenia. Obrączki ślubne w przeciwieństwie do pierścionka zaręczynowego są dwie – a co za tym idzie, podobać się muszą również dwóm osobom. Dziś w salonach jubilerskich znajdziemy obrączki, które przystosowane są do gustów zarówno kobiet, jak i mężczyzn – cieńsze, grubsze, ozdobione kamieniami szlachetnymi. W końcu rzecz w tym, że krążki te mają do siebie pasować, nie muszą być identyczne! A co z pierścionkiem zaręczynowym? Cóż.. jeżeli będzie znajdował się na drugiej dłoni nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykonany był ze złota w innym kolorze. Jeśli jednak ma pozostać na tym samym palcu, tu już trzeba się postarać!

Pasują jak ulał!

Pierścionek zaręczynowy i obrączka ślubna choć są symbolem jednej relacji, wielkiej, życiowej miłości, często noszone są osobno. Dlaczego? Może czas to zmienić! W salonach jubilerskich znajdziemy setki zniewalających wzorów biżuterii czekających żeby zagościć na dłoniach szczęśliwych małżonków. Co więcej, jubiler SAVICKI uczynił wybór tych niezwykłych symboli jeszcze prostszym – w ich kolekcjach znajdziecie pierścionki zaręczynowe i obrączki ślubne, które tak jak Wy, są dla siebie stworzone! Lśniący pierścionek z diamentem, a obok niego cieniutka obrączka z masą drobnych kamieni – a to wszystko złączone w harmonii szlachetnego złota! Najpiękniejsze wspomnienia będziesz mieć teraz na jednej dłoni – koniecznie przemyśl takie rozwiązanie!

© 2013-2020 by SN2.EU