poniedziałek, 13 wrzesień 2021 12:39

Czym kierować się podczas wyboru sali weselnej?

sale weselne Kraków sale weselne Kraków pixabay

 Ślub i następujące po nim wesele, to jeden z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej pary. Ten wyjątkowy moment wspominany jest później przez całe dekady, dlatego narzeczeni zawsze pragną tego, by dzień ślubu i wesela, był wymarzony.

Najistotniejszym elementem wszystkich uroczystości jest sala weselna – czym zatem kierować się podczas jej wyboru?

 

Elegancja, dobre jedzenie i lokalizacja, czyli najważniejsze cechy dobrej sali weselnej

 Nie da się ukryć, że sala weselna jest poniekąd jednym z najważniejszych elementów ślubi i wesela, ponieważ to właśnie tak przebiega cała uroczystość i zabawa weselna. O ile wybór sukienki, garnituru czy zespołu weselnego opiera się wyłącznie na preferencjach narzeczonych, tak wybierając salę weselną trzeba uwzględnić wiele różnorakich czynników, które przyczyniają się do jakości świętowania i ucztowania.

Pierwszym i najważniejszym elementem jest oczywiście wystrój takiej sali. Zdecydowana większość hoteli, sal weselnych czy zajazdów, dba dziś o to, aby sala, w której odbywają się wesela, była pięknie udekorowana. Warto jednak zaznaczyć, że hasło „pięknie udekorowana sala” dla różnych par, może znaczyć coś innego, dlatego dobrze, aby była możliwość dostosowywania wystroju do preferencji przyszłej pary młodej.

Drugim niezwykle istotnym szczegółem, podczas wyszukiwania sali weselnej jest oczywiście jedzenie. Wesele to nic innego jak taniec, zabawa i dobre jedzenie, dlatego potrawy serwowane podczas takiej uroczystości muszą być przede wszystkim różnorodne i zróżnicowane. Co więcej, w menu weselnym powinny znaleźć się także odpowiedniki i alternatywne potrawy dla osób, które nie jedzą mięsa – ten punkt jest niezwykle istotny, aby wszyscy goście czuli się wyjątkowo i dobrze bawili się na weselu.

Jeśli chodzi o lokalizacje, to sala weselna powinna być usytuowana w niedalekiej odległości od kościoła, w którym odbędzie się ślub. Jazda 150 kilometrów do sali weselnej całkowicie mija się z celem, dlatego warto pomyśleć o właściwej lokalizacji już na samym początku. W kwestii dobory otoczenia sali weselnej panuje pełna dowolność – świetnie wesele można wyprawić zarówno w hotelowej sali w dużym mieście, jak i sali w zajeździe poza miastem.

Szukasz sali weselnej w okolicach Krakowa? Wybierz Zajazd Biesiada!

Jeżeli poszukujesz restauracji i sale weselne Kraków , to bardzo interesującym obiektem jest Zajazd Biesiada. Ta restauracja z salą weselną zlokalizowana jest w odległości zaledwie 10 minut od Krakowa, dzięki czemu stanowi idealne miejsce na wesele w bliskiej odległości od stolicy Małopolski. Na szczególną uwagę zasługuje także świetnie dobrane i smaczne menu, a także piękny rustykalny i ponadczasowy wygląd samego zajazdy.

© 2013-2020 by SN2.EU