wtorek, 27 lipiec 2021 23:04

Dieta ketogeniczna – czym jest i na czym polega?

dieta pudełkowa Wrocław dieta pudełkowa Wrocław

Dieta ketogeniczna jest modnym w ostatnich latach modelem odżywiania. Cieszy się dużą popularnością dzięki nieco innemu, jak na dietę odchudzającą, jadłospisowi (główną rolę odgrywa tłuszcz). Na czym polega dieta ketogeniczna, dla kogo jest dobrym rozwiązaniem i jak tłuszcz pomaga spalić tłuszcz?

Dieta pudełkowa Wrocław - dystrybutor diety ketogenicznej

Dieta ketogeniczna w podobnej wersji, jak dzisiaj, wystąpiła prawie 100 lat temu. Analogiczne plany żywieniowe używano kiedyś, aby leczyć chorych na cukrzycę. Organizm człowieka czerpie energię przede wszystkim z węglowodanów. Nadwyżka jest przekształcana w tłuszcz – taki, który organizm odkłada w formie tkanki tłuszczowej. Spożywanie zbyt obfitych posiłków i za często powoduje właśnie taką nadwyżkę energetyczną, co w konsekwencji prowadzi do tycia.

Ketogeniczna dieta pudełkowa Wrocław, jaką oferuje catering Box Kitchen polega na dostarczaniu do klienta pudełek z przygotowanym wcześniej posiłkiem pod kątem planu żywienia ketogenicznego. Ten natomiast opiera się na eliminacji węglowodanów z codziennej diety i zastąpieniu ich tłuszczami. Organizm, który nie dostaje podstawowego źródła energii, będzie musiał przestawić się na nowe, dostarczone w pokarmach, tłuszcze. Gdy stwierdzi nieobecność glukozy w diecie, przemieni tłuszcze w ciała ketonowe – służące pozyskiwaniu energii (moment, w jakim są wykorzystywane, nazywa się stanem ketozy). Ciała ketonowe wyprodukowane z tłuszczu dostarczanego z pożywieniem nie są wystarczające do pokrycia deficytu energetycznego. Organizm zaczyna wtedy przepalać tkankę tłuszczową.

Tani catering dietetyczny - Wrocław

Kuchnia ketogeniczna początkowo może powodować pewne problemy. Wyeliminowanie węglowodanów nie jest łatwe, ponieważ większość podstawowych produktów w zwykłym, codziennym jadłospisie to właśnie węglowodany w postaci pieczywa, makaronów, ryżu, płatków zbożowych, owoców czy słodyczy. To produkty cieszące się dużą popularnością, uwielbieniem. Dostarczają energii, niwelują uczucie głodu i są proste w przygotowaniu.

Okazuje się jednak, że przepisy na ketogeniczne odpowiedniki produktów węglowodanowych nie są takie trudne do zrobienia, świetnie smakują, a dodatkowo nie muszą być drogie. Zaliczają się do nich choćby bułeczki z kalafiora i mąki kokosowej albo spód do keto-pizzy z sera.

Tani catering dietetyczny Wrocław od firmy cateringowej Box Kitchen pozwala zachować procentowość udziału makroskładników w planie żywieniowym. Mały wyjątek i zwiększenie ilości węglowodanów, a także choćby niewielkie przekroczenie ich dozwolonej dawki powoduje, że proces ketozy zostanie zakończony. Organizm przestawi się znowu na pozyskiwanie energii z węglowodanów. Ponowna aktywizacja ciał ketonowych zajmie znowu trochę czasu. Właśnie dlatego stosowanie diety ketogenicznej z dostawą do domu jest tak wygodne – pozwala zapomnieć o wyliczeniach i być pewnym, że zawartość makroskładników w posiłkach jest odpowiednio dobrana.  W efekcie stopniowe wdrażanie założeń i zmiana nawyków będzie kluczem do sukcesu i osiągnięcia szczupłej sylwetki.

© 2013-2020 by SN2.EU