poniedziałek, 03 maj 2021 12:29

Powiększanie ust kwasem hialuronowym w Łodzi

powiększanie ust Łódź powiększanie ust Łódź pixabay

Zabieg powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego jest zabiegiem, który przywraca skórze sprężystość, elastyczność, nawilża ją, a także poprawia proces wiązania wody w komórkach, co warunkuje bardziej pełne usta.

Linia ust zostaje skorygowana poprzez działanie zabiegu. Lekarz ma możliwość nadania im pożądanego kształtu, np. skorygować opadające kąciki lub powiększyć rozmiar ust. Można także uporać się z asymetrycznością ust lub też zlikwidować zmarszczki w ich okolicy.

 

W ciągu siedmiu dni od zabiegu należy zrezygnować ze spożywania alkoholu, palenia papierosów, wysiłku fizycznego, a także narażania ust na skoki temperatur np. poprzez pobyt na solarium, w saunie, na basenie. Po zabiegu naturalną reakcją organizmu jest obrzęk ust i siniaki. Opuchlizna znika jednak dość szybko. Po zabiegu, który jest mało inwazyjny, można przejść bezpośrednio do swoich codziennych aktywności i obowiązków.

Przeciwskazania do zabiegu powiększania ust

Przed wykonaniem zabiegu powiększanie ust Łódź za pomocą kwasu hialuronowego, należy wyeliminować posiadanie potencjalnych przeciwwskazań do zabiegu. Mimo, iż substancja ta występuje w ciele człowieka w sposób naturalny, zabieg nie może być wykonywany w momencie kiedy stwierdzi się u danej osoby stan zapalny lub infekcję. Nawet sama próchnica, czy też infekcja układu moczowego jest już powodem do zrezygnowania z zabiegu. Tym samym, posiadanie chorób przewlekłych, jak cukrzyca, chorób autoimmunologicznych, alergii oraz nadwrażliwości na środki posiadające w składzie kwas hialuronowy, czy też zaburzeń krzepnięcia krwi oraz przyjmowanie poszczególnych leków, np. antybiotyków również dyskwalifikuje daną osobę pod względem medycznym. Kolejnym przeciwwskazaniem jest ciąża, karmienie piersią, a także nie zaleca się przychodzenie na zabieg podczas miesiączki.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg powiększania ust?

Powiększanie ust polecane jest osobą, które charakteryzują się wąską czerwienią warg, a także w przypadku odwodnienia oraz utraty jędrności ust. Można również wymodelować kąciki ust, a także zmienić ich kształt, usunąć asymetrię, a także unieść nieco opadające kąciki i nadać twarzy pogodny wygląd.

Za pomocą wypełnienia ust można poprawić także ogólny wygląd twarzy u tych osób, które borykają się z promienistymi zmarszczkami wokół ust, które nazywane są zmarszczkami palacza. W zależności od oczekiwanego efektu można osiągnąć bardzo widoczne rezultaty lub jedynie nieco ujędrnić i odmłodzić usta. Wbrew powszechnie panującym stereotypom, zabiegi medycyny estetycznej dedykowane są zarówno kobietom, jak i mężczyzną w różnym wieku. Zazwyczaj rezultaty wykonywanych działań widoczne są natychmiast, a profesjonalny lekarz zadba o ich naturalny wygląd. Atutem zabiegów medycyny estetycznej jest to, iż po samym zabiegu można powrócić do pełnej aktywności.

Głębokie nawilżenie ust

Głębokie nawilżenie ust polecane jest osobą, które nie oczekują spektakularnych rezultatów powiększenia, a jedynie oczekują delikatnego odświeżenia i nawilżenia skóry ust. Zabieg ten wykonuje się poprzez podanie niewielkiej ilości kwasu hialuronowego, opracowanego specjalnie do zabiegów nawilżających zarówno na górną jak i dolną wargę. Usta podczas tego zabiegu nie zostają powiększone, aczkolwiek istnieje możliwość skorygowania ich kształtu przez lekarza, delikatnie je modelując.  W ten sposób nawilżone usta zachowują młody i świeży wygląd na długo. Zabieg ten polecany jest osobom, które planują spędzić urlop w ciepłych krajach, gdzie słońce jak i wysoka temperatura mogą powodować utratę naturalnego kwasu hialuronowego w ciele człowieka.

Powiększenie i modelowanie ust

Powiększanie i modelowanie ust jest zabiegiem przeznaczonym dla osób, które z różnych względów nie są zadowolone z wyglądu swoich ust. Preparat wykorzystywany przy tych zabiegach posiada stabilizowany kwas hialuronowy, nadający ustom wybrany rozmiar i wygląd. Lekarz ma możliwość modelowania ich kształtu aby jak najbardziej podkreślić urodę danej osoby. Dodatkowo, skóra na wargach oraz wokół ust po czasie rekonwalescencji jest bardziej odświeżona i ujędrniona. Dobry lekarz sprawi, że usta będą bardziej delikatne i zachwycały swoim pięknem. W przypadku posiadania zniekształceń ust, np. małych ubytków, również można skorygować to poprzez wykonanie powiększania i modelowania ust.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – skutki uboczne

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym nie należy do zabiegów inwazyjnych, jest więc dość bezpieczny, jednak jak po każdym zabiegu, można spodziewać się wystąpienia potencjalnych skutków ubocznych. Zazwyczaj tworzy się zasinienie podrażnionego miejsca, zaczerwienie skóry, a także obrzęk i opuchlizna. Usta wypełnione kwasem hialuronowym nie powinny jednak tracić w nich czucia, a także nie powinny być znacząco obolałe. Jeżeli jednak pojawią się wspomniane objawy, należy udać się na konsultację medyczną. Tak samo pacjent powinien się zachować w momencie odczuwania swądu, który jest objawem nadwrażliwości lub alergii. Dodatkowo w celu wyeliminowania nierównomiernie rozprowadzonego kwasu w ustach, który później tworzy nieestetyczne grudy, należy wybrać polecany i profesjonalny gabinet medycyny estetycznej, zatrudniający profesjonalistów.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – ile się utrzymuje?

Powiększanie ust za pomocą omawianego kwasu jest zabiegiem mało inwazyjnym, jednak nietrwałym. Mimo natychmiastowej poprawy i widoczności, ostateczny wygląd będzie można bezpiecznie ocenić po około 3 dniach, w momencie kiedy znikną obrzęki, siniaki i opuchlizna.

W kwestii trwałości zabiegu, czas trwania efektów utrzymuje się w zależności od indywidualnych czynników danej osoby. Zazwyczaj szacuje się, że jest to okres od pół roku do maksymalnie roku. Sporadycznie, w bardzo sprzyjających warunkach rezultaty mogą utrzymywać się nawet do trzech lat, jednak jest to bardzo rzadko pojawiająca się sytuacja.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – cena

Zabieg medycyny estetycznej, jakim jest powiększanie ust za pomocą kwasu hialuronowego jest stosunkowo drogi. W profesjonalnych klinikach należy uiścić opłatę w wysokości nawet 1500 zł. Wszystko jednak uzależnione jest od ilości podawanego preparatu – im więcej ampułek zostanie zużytych, tym cena rośnie.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – czy warto?

Powiększanie ust za pomocą kwasu jest w obecnych czasach bardzo popularne, co może świadczyć o zadawalających rezultatach oraz skuteczności działań medycyny estetycznej.

Tym samym jeżeli ktoś dysponuje wolnymi środkami finansowymi, a boryka się z kompleksami powodowanymi niedoskonałościami np. ubytkami ust lub po prostu chce bardziej je podkreślić i nawilżyć, warto skorzystać z dostępnych usług. Należy jednak zwracać uwagę na miejsce wykonywania zabiegu, a także na doświadczenie i posiadane kwalifikacje danego lekarza. W ten sposób osoba zainteresowana zapewnia sobie bezpieczeństwo oraz eliminuje ryzyko oszpecenia, np. poprzez nierównomiernie nałożony preparat, powodujący nieestetyczne grudy.

© 2013-2020 by SN2.EU