wtorek, 27 październik 2020 19:59

Najlepsze składniki wykazujące działanie przeciwstarzeniowe

limonen limonen

Obecnie mamy wiele sposobów na to, by długo zachować młody i zadbany wygląd. Branża kosmetyczna i medycyna estetyczna wciąż odkrywają nowe metody i substancje, które walczą z oznakami starzenia się. Oczywiście bardzo ważne jest też nasze podejście do pielęgnacji nie tylko tej zewnętrznej, ale i wewnętrznej.

Zdrowa dieta, odpowiednie nawodnienie i brak używek również mają ogromny wpływ na to, jak szybko będzie starzał się nasz organizm. W przypadku zabiegów pielęgnacyjnych istotna jest też systematyczność, ponieważ pozytywne efekty są widoczne dopiero po dłuższym czasie. Mamy dostęp do wielu skutecznych środków przeciwstarzeniowych, ale żaden z nich nie nie posiada cudownych właściwości i nie zniweluje oznak starzenia po paru użyciach. A jakie specyfiki są najskuteczniejsze? Zobaczmy.

Jakie substancje mogą zapobiec objawom starzenia się?


Stwierdzenie, że profilaktyka jest najważniejsza, sprawdza się nie tylko w kwestiach zdrowotnych, ale również pielęgnacyjnych. O wiele łatwiej jest zapobiegać zmarszczkom i opadającej skórze, niż później walczyć z nimi za pomocą kosmetyków. Podstawą jest nawilżenie, dlatego już w czasach nastoletnich warto używać kosmetyków nawilżających. W ich składzie powinien znajdować kwas hialuronowy lub kwas glikolowy, który odpowiada za produkcję kolagenu lub też właśnie kwasu hialuronowego. Od tych dwóch składników zależy prawidłowe nawilżenie naszej skóry oraz jej gładka powierzchnia bez zmarszczek. Naturalna umiejętność produkcji kolagenu spada wraz z wiekiem, dlatego należy ją dodatkowo wspomagać. Środki do pielęgnacji zawierające kolagen działają jedynie powierzchniowo - o wiele skuteczniejsze jest przyjmowanie suplementów diety z kolagenem. Na starzenie się skóry mają też wpływ czynniki zewnętrzne, a więc między innymi wolne rodniki. By zapobiec ich negatywnemu oddziaływaniu na skórę, należy stosować substancje antyoksydacyjne. Takie działanie wykazują różne rodzaje terpeny, jak np.
limonen, zawarte w olejach CBD produkowanych z konopi siewnych. Są one nawet skuteczniejsze od innego bardzo popularnego antyoksydanta, jakim jest witamina C. To kolejny składnik, który powinien znajdować się w naszych kosmetykach do pielęgnacji twarzy. Ważna jest też technika nakładania preparatów. Skóra jest bardzo delikatna i podatna na rozciąganie, dlatego kosmetyki należy wklepywać, co od razu poprawi też jej ukrwienie.

Co warto używać, gdy już pojawią się zmarszczki?


Wprawdzie profilaktyka może znacznie opóźnić proces starzenia się, ale nie jesteśmy w stanie go całkowicie uniknąć. Prędzej, czy później pojawią się zmarszczki. Najpierw te mimiczne, a potem też bruzdy w innych rejonach naszej twarzy. Co zrobić, gdy to nastąpi? W zasadzie jedynym środkiem, który posiada udowodniony wpływ na zmarszczki, jest retinol. Co ciekawe, jego pierwotnym przeznaczeniem było działanie antytrądzikowe. Dopiero później odkryto, że retinol może też walczyć z
oznakami starzenia się skóry. Dzięki niemu warstwa skóry właściwej wytwarza więcej kolagenu i elastyny - staje się bardziej napięta i wygładzona. Retinol działa też złuszczająco i rozjaśniająco na skórę. Dzięki temu znikają różnego rodzaju przebarwienia, ale proces ten jest dość mocny na samym początku stosowania retinolu, co skutkuje mocno łuszczącą się skórą. Jest to całkowicie normalne i należy ten etap przeczekać. Podczas stosowania retinolu ważna jest też ochrona przeciwsłoneczna - lepiej używać go podczas wieczornej pielęgnacji, a w dzień stosować wysoki filtr przeciwsłoneczny.

Wyświetlony 58 razy
© 2013-2020 by SN2.EU