piątek, 23 październik 2020 14:44

Jak aplikować perfumy, aby zwiększyć ich trwałość?

rankingi damskich perfum 2020 rankingi damskich perfum 2020

Kupując perfumy, zakładamy, że będą nam towarzyszyły cały dzień, a cudowną mgiełkę zapachu będziemy wyczuwać nawet do kilkunastu godzin od aplikacji. Ponieważ flakoniki oryginalnych perfum często mają dość wysokie ceny, a duża pojemność może nadszarpnąć nasz budżet, ważne jest, aby wybierać takie, które są trwałe.

Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że możemy zwiększyć trwałość naszych perfum poprzez ich odpowiednią aplikację. Wbrew powszechnej opinii, pocieranie o siebie nadgarstków oraz szyi wcale nie jest najlepsza metodą aplikacji perfum. Sprawdź, czego nie robić, aby perfumy utrzymywały się na Twojej skórze jak najdłużej.

 

Nie trzyj perfum, pryskaj nimi skórę

Pocieranie nadgarstków spryskanych perfumami jest już obrazem praktycznie kultowym. Niestety, jak się okazuje, ma on niewiele wspólnego z rzeczywistością. Nasza skóra produkuje swój własny zapach oraz enzymy, które zostają uwolnione właśnie podczas pocierania o siebie jej części. Niestety często zdarza się, że enzymy te naruszają delikatną strukturę zapachu perfum powodując ich zmianę. Podatne na to są zwłaszcza delikatne zapachy o nutach kwiatowych, które mogą tracić wyrazistość. Jak zatem poprawnie aplikować zapach? Wystarczy rozprowadzić go psiknięciem w okolice szyi, dekoltu i na nadgarstki, a następnie pozwolić mu się wchłonąć.

Nie perfumuj się w łazience

Oczywiście, wiadomo, że łazienka jest dla kobiety centrum dowodzenia swoim wyglądem, a żarty o tym, że spędza ona w niej większość swojego życia, nigdy nie wyjdą z mody. Warto jednak brać poprawkę na to, że warunki panujące w tym pomieszczeniu, niekoniecznie są sprzymierzeńcami trwałości naszych perfum. Łazienka jest miejscem, w którym wilgotność jest zdecydowanie większa niż w innych pomieszczaniach w mieszkaniu. Para wodna niestety wpływa na wyrazistość oraz trwałość zapachu, który aplikujemy. Trzymanie flakoników z perfumami w łazience również nie jest najlepszym pomysłem. Gdzie przechowywać i aplikować perfumy? Najlepiej w suchym pomieszczeniu, gdzie nie ma wahań temperatury. Niektórzy radzą również, aby trzymać perfumy w… lodówce.

Aplikuj tylko na nawilżoną skórę

Chcąc maksymalnie zwiększyć trwałość naszych perfum powinniśmy zadbać o to, aby nasza skóra była nawilżona. Zapachy nakładane na przesuszoną skórę, nigdy nie będą wydobywały z siebie maksimum. Powinniśmy wobec tego stosować balsam, jednak najlepiej bezzapachowy, aby nie wszedł on w interakcję z naszymi perfumami. Poleca się również nakładanie perfum na skórę po kąpieli.

Gdzie aplikować perfumy?

W takim razie, skoro już wiemy w jakich warunkach dokładnie aplikować perfumy, powinniśmy zadać kluczowe pytanie: gdzie je aplikować? Znawcy tematu są zgodni w tym, że najlepszymi miejscami do aplikacji perfum są te, których nie zakrywają ubrania. Najlepiej rozpylić zapach w okolicach szyi, na nadgarstkach, wewnętrznej stronie przedramienia i za uszami. Sytuacja wygląda nieco inaczej, kiedy jest bardzo gorąco, wtedy możemy rozpylić lekką mgiełkę np. na włosy.

Aplikacja perfum – podsumowanie

Mając już wszystkie najważniejsze wskazówki, powinniśmy z łatwością dokonać dobrego wyboru odnośnie miejsca oraz sposobu rozpylania naszych perfum. Oczywiście kluczową kwestią w tym przypadku pozostaje wybór odpowiedniego zapachu. W tym mogą pomóc nam rankingi damskich perfum 2020, które wskażą najbardziej trwałe i kultowe propozycje, które mogą być źródłem inspiracji.

 

Źródło zdjęć: freepik.com

Wyświetlony 93 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting
© 2013-2020 by SN2.EU