piątek, 30 październik 2020 11:34

Przygotuj swoje dziecko na zimę! Co kupić przed sezonem?

kurtka zimowa dla dziecka kurtka zimowa dla dziecka

Zima nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią nowa, pogodowa aura. Rodzic powinien więc zadbać o to, aby dziecko posiadało na nowy sezon wszystko, co niezbędne. To już ostatni dzwonek na zakupy! Jakie rzeczy warto kupić jeszcze przed startem sezonu?

Porządna kurtka zimowa

To podstawa! Dobrej jakości kurtka zimowa dla dziecka powinna spełnić co najmniej kilka kryteriów. Po pierwsze, musi być ciepła. To w końcu jej główna funkcja, dlatego warto zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia kurtki (futerko czy puch?). Po drugie, okrycie wierzchnie powinno podobać się przyszłemu właścicielowi. Oznacza to, że przed sezonem dobrze jest porozmawiać z pociechą o tym, jakie kurtki lubi. Można też po prostu wybrać się na wspólne zakupy, nawet te wirtualne. Po trzecie, chociaż fason ma się podobać przede wszystkim dziecku, to rodzic powinien trzymać rękę na pulsie. O co chodzi? Nierzadko najmłodszym podobają się ubrania nieadekwatne do ich wieku. Warto zatem zwrócić uwagę na to, czy kurtka jest użyteczna, jaką ma długość, czy nie za wiele odsłania. Zbyt kusa nie tylko będzie się źle prezentować, ale nie zapewni też dziecku ciepła. Po czwarte, ogromne znaczenie ma jakość. Aby się na niej nie zawieść, polecamy robienie zakupów w polskich, butikowych sklepach.

Zimowe buty

Chociaż białą zimę spotykamy w Polsce coraz rzadziej, wilgoć i dżdżystość wciąż są dla niej typowe. Dziecko powinno być na taką pogodę przygotowane. W jaki sposób? Kluczowe jest oczywiście obuwie. Nie może przemakać ani być za cienkie, bo jedno i drugie skończy się po prostu zmarznięciem. Najlepiej sprawdzą się modele na grubej, szytej podeszwie (nie klejonej) oraz o długości co najmniej za kostkę.

Kilka ciepłych swetrów

Swetry i zima to doskonałe połączenie, ale czy Twoje dziecko posiada tych ubrań wystarczająco dużo? Upewnij się, że w swojej szafie ma co najmniej 4 swetry, ale pamiętaj, aby sprawdzić ich jakość. Cieniutki, jesienny sweterek się nie zalicza – może nie wystarczyć, kiedy temperatury spadną poniżej zera. Zalecamy wybór modeli np. wełnianych. Z pewnością dobrze się sprawdzą.

Twój syn lub córka nie lubi swetrów? Zamiennikiem mogą być grube bluzy, ale niekoniecznie z kapturem. Może się on źle układać pod zimową kurtką i wywoływać w ten sposób dyskomfort.

Rękawiczki

Niech podniesie rękę ten, kto nigdy nie zgubił rękawiczek. Nikt? To zdarza się każdemu, zwłaszcza dzieciom. Przed początkiem sezonu warto więc sprawdzić, czy przypadkiem rękawiczki naszych pociech nie zapodziały się gdzieś. Jeśli ich nie ma, należy kupić nowe. Powinna być to para ciepła, najlepiej z nieprzemakalnego materiału. Co jednak istotne, warto ją dobrać do wcześniej wybranej kurtki. Spójna stylizacja przypadnie do gustu zwłaszcza dziewczynkom.

Wyświetlony 66 razy
© 2013-2020 by SN2.EU