czwartek, 22 październik 2020 10:23

Maty do hot jogi – zacznij eksperymentować

Maty do hot jogi Maty do hot jogi

Szukasz swojego sposobu na aktywność? Obecnie wyróżniamy tak wiele alternatyw, że ciężko spróbować wszystkiego. Warto jednak stosować urozmaicenia i testować zupełnie nowe bodźce, by poznawać alternatywy i dopasowywać je do swoich preferencji. Jedną z interesujących propozycji, jest między innymi hot joga

. Co to jest i jak ją uprawiać? Czy maty do hot jogi (które możesz zakupić w sklepie z odpowiednim asortymentem w takiej kategorii jak https://yogabazar.pl/pol_m_Joga_Maty_Do-hot-jogi-256.html) są obowiązkowe w trakcie zajęć? Poznaj wszystkie tajemnice i sprawdź, czy w Twojej okolicy nie ma klubu organizującego takie zajęcia.

Co to jest hot joga?

Zajęcia jogi prawdopodobnie nikogo już nie dziwią i nie zaskakują. Hot joga to jednak zupełnie nowe pojęcie, które budzi wśród potencjalnych interesantów wiele pytań. Co to jest? Otóż zajęcia polegają na tym, że ćwiczenia wykonywane są w sali, w której panuje bardzo gorąca atmosfera. Co to znaczy? Termostat ustawiony jest do temperatury w granicy 40 stopni Celsjusza, co wprowadza organizm w stan wysiłku o wiele szybciej i powoduje nadmierną potliwość. To z kolei wpływa na szybki detoks organizmu i pozbycie się toksyn.

Czy warto korzystać z takich zajęć?

Bez wątpienia tak, jeśli jesteś osobą zdrową. Hot joga to naprawdę ekstremalna forma wysiłku, ze względu na wysoką temperaturę. Świetnie działa ona na oczyszczenie organizmu z wielu toksyn, które zwyczajnie będą wychodzić z organizmu razem z potem i podskórną wodą. Uważaj jednak na dni treningowe, ponieważ zajęcia pozwalają spalić nawet ponad 1000 kcal! Warto więc iść przygotowanym i nigdy na pusty żołądek. Nie zapomnij o tym, że mata do hot jogi to must have każdego uczestnika zajęć. Czy jednak musisz od razu kupować nowy asortyment?

Czy mata do hot jogi jest niezbędna?

Jak widać, tak. Mata do hot jogi jest niezbędnym gadżetem w trakcie zajęć. Ciężko wyobrazić sobie użytkowanie standardowej maty do jogi, która zwyczajnie chłonie pot i prawdopodobnie już po pierwszych ćwiczeniach, moglibyśmy już wyrzucić. Otóż mata do hot jogi jest naprawdę dużo bardziej zaawansowana pod względem wykorzystywanych surowców, by czyszczenie jej było prostsze i przede wszystkim bardziej efektywne – w końcu powinniśmy zadbać o higienę po każdych zajęciach.

Pamiętaj, że jeśli dopiero chcesz spróbować swoich sił podczas takich zajęć, warto w pierwszej kolejności po prostu udać się do klubu, gdzie hot joga jest organizowana. Odpowiednie rozeznanie z pewnością ułatwi rozpoczęcie przygody z tą nową formą aktywności. Spróbuj, sprawdź, czy to dla Ciebie i dopiero zacznij się rozglądać za niezbędnymi elementami wyposażenia.

Wyświetlony 50 razy
© 2013-2020 by SN2.EU