niedziela, 18 październik 2020 14:36

Piękno ukryte w roślinach

kosmetyki konopne kosmetyki konopne

Natura kryje w sobie rozwiązania na wiele problemów. Rośliny w pożywieniu dostarczają nam wielu korzystnych mikroelementów. Wiemy, że warzywa i owoce powinny być podstawą żywienia, a zioła skutecznie zastąpią kawę i herbatę. Trendy na ekologię i naturalność widać nie tylko w pożywieniu, ale również w kosmetykach.

Z jednej strony opakowania z recyklingu, z drugiej prosty skład, wykorzystujący cudowne właściwości naturalnych składników. Coraz bardziej świadomie wybieramy nie tylko jedzenie, ale również produkty do pielęgnacji.

Sekrety starożytnych Egipcjan

Jeśli wydaje nam się, że odkryliśmy nowość, jaką jest stosowanie naturalnych produktów w kosmetykach, to jesteśmy w błędzie. Już w starożytnym Egipcie wykorzystywano dary natury do zatrzymania piękna i młodości. Wszyscy wiemy, że Kleopatra kąpała się w mleku, ale nie każdy kojarzy, że już w starożytności stosowano olejki z oliwek czy krokosza do pielęgnacji ciała. Czy czegoś to nie przypomina? Tak! To składniki aktywne w wielu dzisiejszych kosmetykach, również tych aptecznych.

Konopie ze złą sławą

Mimo że używamy kosmetyków z ziołami, konopie nadal budzą obawy. Wynika to ze złej sławy tych roślin. Media i prasa bombardują nas informacjami o narkotykach, uzależnieniach, marihuanie. To pierwsze skojarzenie, jakie budzi się w nas, gdy słyszymy o konopiach.

Jest ono całkowicie niesłuszne! Konopie stanowią cenne źródło włókien, z których wytwarza się na przykład liny na statki. W Polsce już w średniowieczu korzystano z tych wielofunkcyjnych roślin, a wzmianki o tym znajdziemy w takich książkach jak "Średniowieczna historia naturalna". Dlatego może, zamiast szukać egzotycznych składników w kosmetykach, skorzystajmy z bogactw, jakie dają polskie pola i uprawy?

Odczarowanie konopi

Nie każde konopie mają właściwości narkotyczne. Jeśli kosmetyki konopne są dopuszczony do legalnej sprzedaży to mamy pewność, że nie ma dla nas żadnego zagrożenia przy ich stosowaniu. A naprawdę warto, bo krem z konopi posiada korzystne właściwości, charakterystyczne dla tej rośliny. Jest ich naprawdę mnóstwo!

Jakie korzyści oleje konopne dają naszej skórze?

Kosmetyki konopne to źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin oraz minerałów. Zawarte w nich fosfolipidy zapewniają odpowiednie nawilżenie cery, co wpływa na jej ogólny wygląd i kondycję. Dzięki zawartości składników przeciwzapalnych, łagodzą zaczerwienienia i stany zapalne. Witaminy A i E, zwane witaminami młodości, działają regeneracyjnie na naskórek i zapobiegają tworzeniu się zmarszczek.

Nie bójmy się konopi!

© 2013-2020 by SN2.EU