sobota, 19 wrzesień 2020 14:02

Manicure na jesień – modne inspiracje

Pyłek do paznokci Pyłek do paznokci

Nowa pora roku to zawsze okazja do wypróbowania nieco innych stylizacji. Nie tylko w przypadku ubioru, ale również zabiegów kosmetycznych. Takich jak na przykład manicure. Na co warto zdecydować się jesienią? Jakie kolory i jakie efekty sprawdzą się o tej porze roku?

 

Paznokcie pełne blasku – pyłki do hybryd

Niezależnie od sezonu, ogromną popularnością wśród kobiet cieszy się manicure hybrydowy, który zapewnia mnóstwo możliwości. Pozwala nie tylko łączyć kolory, ale też tworzyć przyciągające wzrok efekty, skutecznie podkreślające piękno paznokci. Ich przygotowanie nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Potrzebne są jednak odpowiednie produkty. Jednym z nich będzie pyłek do paznokci.

Jest to niezwykle łatwa w aplikacji ozdoba, którą nałożyć można na dowolny kolor lakieru. Cała procedura wygląda następująco. Po wykonaniu hybrydy, musisz obsypać płytkę paznokcia pyłkiem, a następnie delikatnie go wetrzeć. Nadmiar pyłku usuwasz pędzlem o miękkim włosiu, a na koniec aplikujesz top.

Tyle wystarczy, by ozdobić paznokcie niewielkimi drobinkami odbijającymi światło. Lakier rozświetli się, dzięki czemu będzie bardziej przykuwał wzrok. Jest to dobry pomysł na urozmaicenie jesiennych stylizacji i wprowadzenie do nich nieco „światła”. Zwłaszcza że pyłek do paznokci występuje w różnych odmianach. Dzięki niemu zapewnisz paznokciom efekt:

  •       neonu,
  •       tafli lustra,
  •       szronu,
  •       stardust (rozgwieżdżonego nieba).

Do tego dochodzą również różne odcienie, spośród których warto wybrać ten pasujący do wybranej jesiennej stylizacji.

Francuski manicure na jesień

Podobnie jak pyłki do paznokci, sporą popularnością w okresie jesiennym cieszy się także klasyczny french manicure, który pozwala na zabawę kolorami i efektami.

Szczególnie modne są obecnie odcienie nude, zbliżone do naturalnego koloru skóry. Wyróżnia je uniwersalność, dzięki której pasują do niemal wszystkich stylizacji – codziennych, biznesowych, a nawet imprezowych. Co ważne, odcienie nude dobrze prezentują się również na paznokciach krótkich.

W przypadku stylu francuskiego, warto pomyśleć o metalicznych końcówkach. Dają one nieco większe możliwości łączenia odcieni niż standardowe lakiery  w kolorze białym. Prawdziwym hitem sezonu okazać się może natomiast rainbow french manicure, czyli stylizacje z końcówkami w kolorach tęczy. Jest to kolejny, po pyłkach, sposób na odświeżenie i znaczne urozmaicenie stroju jesiennego, którzy często składa się z płaszcza w stonowanym kolorze, eleganckich półbutów i prostych spodni.

Podwójne kolory czy miks printów?

Nie rezygnujemy z zabawy odcieniami, dlatego przechodzimy do kolejnych ciekawych pomysłów. Jednym z nich jest łączenie dwóch kolorów na paznokciu. Modne wydają się nie tylko typowo jesienne odcienie (np. ziemna zieleń, granat i bordo), ale też bardziej krzykliwe kolory, często „wzmacniane” różnymi efektami (kolejny raz pojawić się tu może pyłek do paznokci).

W sezonie jesiennym sporym zainteresowaniem może cieszyć się także tak zwany manicure kombinowany. Polega on na łączeniu wielu wzorów (printów) w celu utworzenia interesujących efektów i wzorów. Zwłaszcza geometrycznych. Miksowanie wzorów daje dużo frajdy, pozwala również na tworzenie unikatowych stylizacji.

Jak widać, jesień wcale nie musi być nudna! Szarówkę za oknem pokonasz kolorowymi stylizacjami, urozmaiconymi sprawnie wykonanym manicure. Świecące pyłki, styl francuski, miksy kolorów i wzorów – wybór należy do Ciebie. Nie bój się łączyć odcieni. Metoda ta gwarantuje bowiem wyjątkowe efekty.

Wyświetlony 104 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting
© 2013-2020 by SN2.EU