sobota, 19 wrzesień 2020 13:56

Jak dobrze wykonać makijaż oczu? Niezbędne kosmetyki

Makijaż oczu Eveline Makijaż oczu Eveline

Czasami wystarczy jedno spojrzenie, aby zwrócić uwagę wszystkich wokół. Aby uzyskać taki efekt, warto zadbać o starannie wykonany makijaż i odpowiednie wyeksponowanie oka. Aby móc go wykonać, należy posiadać zestaw odpowiednich kosmetyków.

Makijaż oczu — jakie kosmetyki są niezbędne?

Jak spośród tysięcy dostępnych w drogeriach kosmetyków wybrać to, co faktycznie potrzebne? Na początek warto postawić na minimalizm. Z pewnością przyda nam się korektor, który ukryje cienie i przebarwienia wokół oczu.

Charakteru dodadzą oczom kolory – bez palety cieni się nie obejdzie! Użyteczna może okazać się kredka do oczu oraz eyeliner, oraz, oczywiście mascara.

Jak uzyskać wyraziste spojrzenie?

Wyrazistość spojrzenia można uzyskać na kilka sposobów. Jednym z nich jest paleta cieni o intensywnych barwach – warto pamiętać, by dobrać je odpowiednio do koloru oczu:

  • Niebieskie oczy – cienie szare, zielone, pastelowe, różowe
  • Zielone oczy — cienie niebieskie, żółte, granatowe
  • Brązowe oczy – cienie fioletowe, brązowe, zielone, pomarańczowe

W wyrazistym makijażu nie może zabraknąć eyelinera: kreska na powiece dodaje spojrzeniu seksapilu, kusi i przyciąga uwagę. Efekt mocnego podkreślenia oka można również uzyskać za pomocą kredki do oczu.

Doskonałe wykończenie – idealna mascara

Gęste, długie i podkręcone rzęsy to idealne wykończenie makijażu oka. Do wyboru mamy bardzo różne mascary: wodoodporne, podkręcające, różnokolorowe. Dostępne na rynku mascary można znaleźć na stronie Eveline.pl

Dobra mascara powinna dawać pożądany efekt, a przy tym nie sklejać rzęs i nie tworzyć na nich grudek. Intensywnie czarna sprawdzi się przy mocniejszym makijażu, na co dzień można zdecydować się na łagodniejsze odcienie brązu, a kolorowe mascary świetnie uzupełnią make-up ekstrawagancki i barwny.

Dobrze wykonany makijaż oczu to sposób na podkreślenie spojrzenia, ale również na wyrażenie i zaakcentowanie swojego charakteru. Dodaje pewności siebie i sprawia, że czujemy się piękne i pociągające.

Wyświetlony 55 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting
© 2013-2020 by SN2.EU