środa, 12 sierpień 2020 16:34

Jak pozbyć się uczucia ciężkich nóg?

Casada Casada

Uczucie ciężkich nóg może pojawić się u każdego z nas po długim, wyczerpującym dniu, w trakcie którego dużo chodzimy czy stoimy. Dotyka ono znacznie częściej kobiet, które zakładają niewłaściwie dobrane buty. Jakie mogą być przyczyny wrażenia ciężkich, opuchniętych i bolących nóg i jak można przeciwdziałać tego typu problemom?

Co może powodować problemy z opuchlizną nóg?

Uczucie ciężkich nóg może pojawić się nie tylko u osób, które mają genetyczne skłonności do żylaków lub halluksów. Przyczyny bólu nóg i ich puchnięcia mogą być prozaiczne: zbyt wąskie noski butów u kobiet czy wysokie szpilki, na których ciężar ciała nie rozkłada się w prawidłowy sposób. Pamiętajmy o tym, że to przecież na nogach i stopach opieramy cały ciężar ciała, musimy więc zadbać o ich komfort, stosując odpowiednie działania profilaktyczne czy lecznicze. Doraźnym sposobem na poczucie się lepiej, będzie poleżenie przez kilka chwil z nogami w górze, warto natomiast w swoje życie wprowadzić zdecydowanie więcej ruchu, wybrać wygodne obuwie i poddawać stopy regularnym zabiegom relaksującym, jak masaż nóg w domu.

Masaż nóg - jak może nam pomóc?

Domowy masażer nóg dostępny w ofercie sklepu internetowego Casada to urządzenie, które doceni szybko każda osoba borykająca się z bolesnością i opuchlizną nóg. W naszych stopach znajdują się punkty akupresury i reflektoryczne, tzw. meridiany, których uciskanie, wałkowanie i masowanie pozwala nie tylko zadbać o zdrowie nóg, ale też uregulować pracę całego organizmu. Masażery do stóp proponowane w ofercie sklepu Casada to kompaktowej wielkości urządzenia pozwalające na wykonanie automatycznego masażu odprężającego po ciężkim dniu i dodającego energii do dalszych działań. Znajdujące się w masażerach rolki do stóp pobudzają zlokalizowane na nich zakończenia nerwowe, które odpowiedzialne są za pracę poszczególnych organów wewnętrznych, co umożliwia rozluźnienie mięśni, a poduszki powietrzne są naprzemiennie pompowane i opróżniane, pobudzając naturalne odruchy mięśni. Ten sposób masowania ma dobroczynny wpływ na nasze łydki i stopy, regenerując ich mięśnie i harmonizując pracę wszystkich narządów wewnętrznych. Szczególnie wart zainteresowania jest masaż techniką uciskową Gua-Sha o silnym działaniu przeciwbólowym, który usprawnia przepływ krwi oraz limfy i kojąco wpływa na funkcjonowanie całego organizmu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą produktową masażerów do stóp, nóg i łydek dostępną w sklepie Casada i wybranie odpowiedniego produktu, który z pewnością przyniesie im pożądaną ulgę.

Wyświetlony 71 razy
© 2013-2020 by SN2.EU