poniedziałek, 10 sierpień 2020 18:49

Podróżujesz z psem – zadbaj o jego komfort i bezpieczeństwo

Wyspa Pupila - Mata Wyspa Pupila - Mata

Wyjazd na długi urlop czy tylko krótki wypad poza miastem? Niezależnie od długości trasy, gdy podróżujesz z psem, musisz zadbać o jego komfort i bezpieczeństwo. W tym celu przydadzą Ci się odpowiednie akcesoria. Przekonaj się, w co warto zainwestować, aby Twój pupil polubił jazdę samochodem i był w jej czasie całkowicie bezpieczny.

Komfort psa w czasie jazdy samochodem – na co należy zwrócić uwagę?

Dla psa bardzo ważne jest to, by miał zapewniony komfort w czasie jazdy. Przydatna zatem będzie tutaj odpowiednio dobrana mata chłodząca do samochodu. Działa ona w oparciu o specjalny żel chłodzący. Nie potrzebuje zatem zewnętrznego zasilania i zajmuje niewiele miejsca. Możesz ją położyć na inne maty stosowane do ochrony tapicerki np. typu dry bed. Jest to chłonna mata chroniąca tapicerkę przed wilgocią. Kolejnym akcesorium, które przyda się w czasie jazdy z psem są składane miski podróżne. Możesz z nich bez problemu napoić lub nakarmić zwierzaka w czasie postoju. Pamiętaj, że w czasie długiej trasy, a także w sytuacji, gdy jest bardzo gorąco na zewnątrz, przystanki powinno się robić dość często. Pies w czasie nich powinien mieć możliwość załatwienia swoich potrzeb, a także „rozprostowania kości”.

Bezpieczeństwo psa – sprawdź, jakie akcesoria się przydadzą

W czasie jazdy samochodem musisz także zapewnić psu bezpieczeństwo. Dlatego podstawowym zakupem okazują się pasy bezpieczeństwa dla psa. Są one przeważnie mocowane do szelek, które nosi zwierzak. Dzięki zastosowaniu pasów pies będzie zabezpieczony na czas wypadku. Nie będzie też przemieszczał się po samochodzie w niekontrolowany sposób. Dodatkowym zabezpieczeniem dla psa będzie odpowiednio dobrana mata dla psa do samochodu. Jeżeli zdecydujesz się na zakup takiej maty, zwróć uwagę na modele, które mocuje się częściowo do przednich siedzeń. Daje to psu większą przestrzeń do leżenia i jednocześnie zabezpiecza przed spadnięciem na podłogę w razie nagłego hamowania. Oczywiście nie można zapomnieć, że taka mata to także zabezpieczenie przed zabrudzeniami i sierścią.

Wyświetlony 94 razy
© 2013-2020 by SN2.EU