poniedziałek, 03 sierpień 2020 18:51

Pióro wieczne dla dzieci – jak wybrać najlepsze?

Jeśli szukasz czegoś do pisania dla swojego malucha i ciągle nie wiesz jakie pióro wieczne dla dzieci wybrać, podpowiadamy. Przede wszystkim miej świadomość, że wybór jest ogromny i kupno pióra wcale nie będzie takie łatwe.

Jest to produkt, który musi spełniać wszystkie wymagania właściciela, czyli po pierwsze podobać mu się pod względem wizualnym, ale także być wygodny i komfortowo leżeć w dłoni. Pióro wieczne to coś, co powinno służyć latami, ma ponadczasowy charakter, dlatego należy naprawdę starannie wybrać ten idealny model, który zostanie z nami na długi czas.

 

Stalówka pióra wiecznego – mały element o wielkim znaczeniu

Wybór stalówki to kluczowa kwestia. To właśnie ten element pióra wiecznego ma wpływ na grubość kreślonych znaków. Wybierając stalówkę należy wziąć pod uwagę jej grubość oraz materiał z którego została zrobiona. Jeśli chodzi o grubość stalówki – stalówka stalówce nie równa. Nie istnieją określone zasady czy też normy, które gwarantowałyby, że taka sama stalówka od różnych producentów będzie pisać identycznie. W tym wypadku to marka ustala swoje standardy. Jeśli interesują Was pióra wieczne Parker, w ofercie tej konkretnej marki znajdziecie modele oznaczone literami F (fine – cienka) oraz M (medium – średnia). Pamiętajcie też o tym, że stalówka to element wymienny.

Stalowa stalówka

Jak sama nazwa wskazuje, większość piór ma swoje stalówki zrobione właśnie ze stali. Ich popularność to zasługa niewątpliwie ceny. Jeśli zależy Wam na jakości światowej klasy – postawcie na modele ze złotą stalówką, jednak pamiętajcie, że cena będzie rosła wprost proporcjonalnie do rosnącej jakości. Pióra wieczne ze złotą stalówką piszą bardziej miękko. Jeśli właśnie tego szukacie dla swojego dziecka – może warto rozważyć taką opcje, szczególnie gdy okazja jest podniosła. Pióro wieczne na komunie to genialny pomysł na prezent! Inwestując w nie, trzeba mieć na uwadze, że jak sama nazwa wskazuje ma być ono wieczne, więc może warto zapłacić więcej. Tę kwestię zostawiamy do waszego rozważenia.

Które fizyczne właściwości pióra wiecznego są ważne na etapie wybierania?

Przede wszystkim waga oraz rozmiar – szczególnie gdy interesuje Was pióro wieczne dla dzieci. Wspomniane cechy mają duży wpływ na komfort użytkowania pióra. Najlepiej zrezygnować z tych ciężkich i wielkich. Pióro musi bardzo wygodnie leżeć w dłoni, szczególnie gdy osoba nie ma jeszcze wypracowanego charakteru pisma.

 Pióro Parker dla dziecka

Źródło: Pióro Parker dla dziecka (https://www.parkersklep.com/blog/Aktualnosci/pierwsze-pioro-dla-dziecka-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie)

Cena ma znaczenie? Ile zapłacić za pióro wieczne dla dzieci?

Ceny piór wiecznych będą zależeć od wielu rzeczy. Rozpiętość cenowa jest ogromna, dlatego najlepiej na samym początku określić jaki macie budżet, aby nie zginąć w gąszczu dostępnych produktów. Jeżeli należycie Wy lub wasze dzieci do osób początkujących, można spróbować od piór wiecznych w niższych cenach. Jeżeli natomiast szukacie dla dziecka kolejnego pióra lub ma być ono prezentem z jakiejś podniosłej okazji – luksusowe, wykonane w precyzyjny sposób, pióro wieczne np. marki Parker – sprawdzi się idealnie.

Pióro wieczne Parker Duofold

Źródło: Pióro wieczne Parker Duofold (http://parkersklep.com/piora-wieczne-parker/213-pioro-wieczne-parker-duofold-big-red-ct-1931377-.html)

Osobiste preferencje właściciela pióra

Kupując ubrania, dodatki do mieszkania i wszystkie inne rzeczy – liczy się nasz gust, to co lubimy i co nam się podoba. Dokładnie tak samo jest gdy wybieramy pióro wieczne. To swego rodzaju dodatek, który poza funkcjonalnością, powinien wpisywać się w nasze preferencje pod względem koloru i modelu. Wybór jest spory. Oto najciekawsze naszym zdaniem propozycje:

  • pióro wieczne Parker Sonet
  • pióro wieczne Parker Duofold
  • pióro wieczne Parker IM
Wyświetlony 84 razy

Media

artykuły sponsorowane copywriting
© 2013-2020 by SN2.EU