poniedziałek, 13 lipiec 2020 18:18

Czy stosując soczewki Dailies Total 1 można się malować?

Soczewki a makijaż Soczewki a makijaż

Każda kobieta pragnie wyglądać atrakcyjnie i kobieco. Pomaga jej w tym nie tylko ubiór i dodatki, ale również starannie wystylizowana fryzura oraz makijaż. Jak to wszystko pogodzić z noszeniem soczewek Dailies Total 1?

Mowa oczywiście o codziennie wykonywanym make-up’ie, który wśród przedstawicielek płci pięknej, chcących nosić szkła kontaktowe, budzi najwięcej wątpliwości. Czy kolorowe kosmetyki są całkowicie niewskazane? A może przeciwnie, nie wywołują negatywnego wpływu na kondycję soczewki? Czas rozwiać na tym polu wszelkie obawy!

Kolejność – nie bez znaczenia!

Czy noszenie szkieł kontaktowych Dailies Total 1 i nakładanie makijażu można pogodzić? Oczywiście, że tak! Ważne jest, aby zachować przy tym pełną higienę oraz kolejność podejmowanych czynności. Podstawowa zasada brzmi: najpierw soczewki, potem makijaż. A zatem, najpierw zakładamy szkła, dopiero potem robimy make’up. W przypadku demakijażu, postępujemy podobnie. Najpierw ściągamy soczewkę, a potem zmywamy kosmetyki.

Oprócz kolejności, ważną rolę odgrywa higiena dłoni. Niezależnie od tego, czy używamy jednodniowe soczewki Dailies Total 1, dwutygodniowe czy miesięczne – należy zadbać o całkowitą higienę dłoni przed ich założeniem czy ściągnięciem. A zatem, przed rozpoczęciem jakichkolwiek czynności, konieczne jest ich umycie mydłem pozbawionym szkodliwych i silnie działających detergentów.

Kosmetyki – dozwolone i zabronione

Będąc szczęśliwym posiadaczem soczewki Dailies Total 1, takich jak https://www.twojesoczewki.pl/product-pol-202-Dailies-Total-1-30-szt.html zakup kosmetyków już nie będzie wyglądał tak, jak wcześniej. Kupno każdego artykułu będzie musiało być starannie przemyślane, albowiem w kosmetycznym kuferku miejsce dla siebie znajdą wyłącznie hipoalergiczne, beztłuszczowe i bezzapachowe produkty. Do rzeczy, stosowane do tej pory podkłady na bazie kremu należy zastąpić produktami na bazie wody. Nie zalecane są również pudry i cienie w sypkiej postaci, które z racji swojej formuły mają tendencję do obsypywania się, przez co mogą podrażniać oko. O wiele lepiej sprawdzą się kosmetyki w prasowanej formie. Przy stosowaniu soczewki Dailies Total 1 wykluczona jest aplikacja sztucznych rzęs, albowiem klej, który jest w nich zawarty, może również podrażniać oko. Podobnie rzecz ma się w przypadku tuszy do rzęs, szczególnie tych wydłużających, albowiem zawierają one specjalne drobinki, które również mogą powodować zaczerwienienie lub pieczenie oczu.

Terminy ważności

Wydawałoby się, że kwestia przestrzegania terminów ważności jest absolutnie oczywista. Jednak nosząc soczewki Dailies Total 1 przyjmuje jeszcze inną odsłonę. Mianowicie, w celu zapewnienia świeżości używanym produktom do malowania, zaleca się ich regularną wymianę, już od momentu otwarcia - tusze do rzęs raz na miesiąc, kredkę co trzy, a cienie co sześć miesięcy.

Wyświetlony 21 razy
© 2013-2019 by SN2.EU