piątek, 29 maj 2020 19:00

Podjadanie w biurze (i w domu!) – jak go uniknąć?

Zarówno praca w biurze, jak i zdalna mają swoje wady i zalety. Jedno jest pewne – około 8 godzin dziennie spędzanych w pozycji siedzącej, zazwyczaj 5 razy w tygodniu, nie jest optymalne dla ludzkiego ciała. Biurową monotonię urozmaicamy sobie sięgając po rozmaite przekąski. Często daleko im do pełnowartościowych posiłków, a dodatkowe kalorie szybko zmieniają się zbędne kilogramy.

Zdarza Ci się podjadać, a pragniesz tego uniknąć? Na szczęście nie stoisz na straconej pozycji!

Dokładnie planuj jadłospis

Walkę z podjadaniem tak naprawdę rozpoczynasz dzień wcześniej, dokładnie planując posiłki na następny dzień. Optymalny schemat to 5 mniejszych, ale energetycznych porcji rozłożonych na cały dzień. Jeśli pracujesz w standardowych godzinach, do biura zabierz ze sobą drugie śniadanie i obiad. Zadbaj o odpowiednie godziny ich spożywania, aby po drugie śniadanie sięgnąć około 3-4 godziny po pierwszym posiłku, a obiad skonsumować wczesnym popołudniem. W ten sposób unikniesz uczucia głodu, które zmusi Cię do podjadania. Pracując z domu zachowaj taki sam rozkład posiłków.

Postaw na catering dietetyczny

Nie bez powodu osoby cierpiące na deficyt czasu coraz chętniej sięgają po catering dietetyczny. Warszawa daje w tej kwestii duży wybór. Cena jednego zestawu nie jest wysoka, a w zamian zyskujesz gwarancję, że Twoja dieta będzie zbilansowana jakościowo i kalorycznie. Diety oferowane m.in. przez popularnego dostawcę LightBox składają się z pięciu posiłków (lub czterech dla osób, które mają takie potrzeby), które możesz dostosować do własnych preferencji kulinarnych oraz zapotrzebowania energetycznego.

Poszukaj substytutu dla dotychczasowych przekąsek

Rezygnacja z podjadania między posiłkami przypomina nieco rzucanie palenia. Zdarza się, że to nie głód, ani głód nikotynowy utrudniają wprowadzenie radykalnych zmian, a sam nawyk. Poszukaj dla niego zastępstwa. Zamiast sięgać po batonika, napij się kawy, herbaty z miodem (jeśli lubisz słodycze) lub orzeźwiającego owocowego koktajlu, który nierzadko stanowi jeden z posiłków w cateringu dietetycznym. Gdy nawyk jest zbyt silny, zastąp niezdrowe przekąski absorbującymi nasionami słonecznika lub pestkami dyni. One również stanowią źródło kalorii, ale ciężko spożywać je kilogramami, a zdecydowanie lepiej wpływają na nasz organizm.

Na koniec być może najważniejsza rada: planowane zmiany wprowadź już dziś i nie zwlekaj z decyzją w nieskończoność!

Wyświetlony 142 razy

Media

© 2013-2019 by SN2.EU