niedziela, czerwiec 16, 2024
wtorek, 26 maj 2020 19:11

Trwała depilacja. Czy laser to dobry wybór dla każdego?

Gabinet Kosmetyczny Laserline w Gdyni Gabinet Kosmetyczny Laserline w Gdyni

Depilacja laserowa jest jedną z najpopularniejszych metod trwałego usuwania niechcianego owłosienia. Dzięki niej można na zawsze pozbyć się tego nieestetycznego problemu. Czy jednak taka forma depilacji jest rekomendowana dla każdej osoby?

 

Na czym polega depilacja laserowa?

Fotoepilacja, inaczej depilacja laserowa jest metodą usuwania owłosienia z wykorzystaniem specjalnych urządzeń laserowych, które niszczą włoski wraz z cebulką. Wiązka lasera wypala wtedy te tkanki i powoduje, że włoski już nie odrastają. Jednocześnie jest to metoda bezpieczna, która nie powoduje ryzyka pojawienia się niebezpiecznych skutków ubocznych, na przykład poparzenia skóry. Nowoczesne urządzenia depilujące są delikatne, a przy tym zapewniają maksymalną skuteczność.

Depilacja laserowa – możliwa na całym ciele

Za pomocą depilacji laserowej można usunąć włoski praktycznie na całym ciele. Najczęściej wybierana jest wtedy depilacja nóg, pach oraz depilacja bikini - Gabinet Kosmetyczny Laserline w Gdyni to jedno z miejsc, gdzie można skorzystać z takich właśnie zabiegów. Dodatkowo, depilacja ta może być prowadzona na innych partiach ciała, na przykład na rękach, torsie, brzuchu, plecach, pośladkach. Można nią usunąć także wąsik na twarzy u kobiet.

Laser – kto może wybrać taką metodę depilacji?

Najlepsze efekty można uzyskać przy depilacji ciemniejszych włosków. Warto jednak wskazać, że w użyciu pojawiły się także urządzenia pozwalające na skuteczne depilowanie włosków o jaśniejszej kolorystyce – rudych, blond czy siwych. Warto zatem sprawdzić, z jakiego urządzenia do depilacji laserowej korzysta gabinet, do którego chcemy się udać. Warto także wskazać, że zabiegi depilacji laserowej posiadają określone przeciwwskazania. Wśród nich znajdują się między innymi świeża opalenizna, niedawne mechaniczne usuwanie włosków czy zażywanie określonych leków. Najlepiej zatem udać się do gabinetu, w którym możliwa jest taka depilacja Gdynia ma ich kilka, aby tam skorzystać z konsultacji ze specjalistą wykonującym zabieg i wyeliminować ewentualne przeciwwskazania.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Media