niedziela, czerwiec 16, 2024
piątek, 22 maj 2020 15:07

Skuteczność psychoterapii online

Psychoterapia online Psychoterapia online

Sesje terapeutyczne z psychologiem pozwalają na rozwiązanie wielu problemów. Są specjalne sesje dla par, dla młodzieży i dzieci.

 

Na sesję z psychologiem można umówić się po stracie bliskiej osoby lub w momencie, gdy nie można sobie poradzić z trudną życiową sytuacją. Jednak niekiedy trudno się dostać do dobrego specjalisty. Czasem nie ma go też w danej miejscowości. Dlatego warto rozważyć możliwość umówienia się na terapię online.

Czy terapia online może być skuteczna?

Część osób nadal obawia się tego, czy sesja ze specjalistą przeprowadzona online, będzie tak samo skuteczna, jak ta twarzą w twarz. Jak pokazują analizy, skuteczność terapii prowadzonej online jest zbliżona do efektów, jakie dają sesje stacjonarne. Jednym z miejsc gromadzących w sieci psychologów udzielających zdalnych porad jest Trzymsie.pl. Strona skupia wokół siebie 20 terapeutów o różnych specjalizacjach, którzy prowadzą zdalne sesje terapeutyczne. Jest to dobre rozwiązanie dla osób mieszkających w niewielkich miejscowościach lub mających problem z umówieniem się na sesję stacjonarną.

Media