piątek, maj 31, 2024
środa, 20 wrzesień 2023 18:39

Znicz solarny na cmentarz - ekologiczny i nowoczesny wybór

znicz solarny na cmentarz znicz solarny na cmentarz mat.prasowe

Nie każdy ma czas często odwiedzać groby bliskich. Wiele osób robi to raz do roku z powodu dużej odległości. W tym przypadku, gdy nad nagrobkiem nie ma się częstego nadzoru, warto postawić na bezpieczne, nowoczesne rozwiązanie jakim jest znicz solarny na cmentarz.

 

Znicze solarne - ekologiczne i ekonomiczne

Alternatywą dla tradycyjnych zniczy są te solarne. Oparte są one o technologię solarną, co oznacza, że na szczycie znajduje się panel, który niczym panele fotowoltaiczne zbiera promienie słońca, a następnie przekształca je na energię. Takie rozwiązanie jest naprawdę w pełni ekologiczne. Trzeba wiedzieć, że znicz solarny na cmentarz może świecić nawet przez 1000 dni. Nie trzeba więc uzupełniać wkładów, co także jest opłacalne pod kątem ekonomicznym, a więc pozwala sporo zaoszczędzić. Należy jeszcze zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonana jest obudowa takich zniczy. Może być to choćby szkło, które jest mocne, ale też stosunkowo ciężkie, a więc zapewnia zniczom stabilność. Nie trzeba obawiać się, że taki znicz pod wpływem wiatru przewróci się. Kolejną zaletą zniczy solarnych jest to, że w przeciwieństwie do tych tradycyjnych nie emitują CO2, a więc nie powodują jeszcze większego zanieczyszczenia środowiska. Musimy też wspomnieć o fakcie, że dostępne są w naprawdę wielu różnych wariantach. Możecie zdecydować się na znicze w klasycznym kształcie, ale też takie, które zdobione są różnymi grafikami. Mogą posiadać ryflowania, a także dekoracyjną podstawę. Oczywiście znicze mogą mieć obudowy w różnych kolorach, a także być posadowione na płytach. Obok nich może znaleźć się np. metalowa podstawka, na której umieszczone jest imię zmarłego i jego zdjęcie.

Bezpieczeństwo na najwyższym poziomie - wybierzcie znicze solarne 

Znicze solarne mają przewagę nad tradycyjnymi w tym, że nie mają otwartego płomienia. Dzięki temu nie trzeba nadzorować ich świecenia. Jednocześnie mogą być wykorzystane na nagrobkach znajdujących się przy drewnianych kościołach. Na wielu cmentarzach widnieją informacje na temat tego, że trzeba zgasić otwarte płomienie zniczy, gdyż to stanowi duże ryzyko pożaru. Na szczęście decydując się na znicz solarny, nie trzeba tego robić. Nawet przewrócenie się znicza nie grozi pożarem. Oczywiście na tym zalety się nie kończą, gdyż takim wkładem nie można się poparzyć.