piątek, czerwiec 21, 2024
piątek, 02 grudzień 2022 16:54

Materac 90x220 cm – jednoosobowy dla wysokiej osoby

Materac 90x220 Materac 90x220 pixabay

Pianka Hr, surowce wykańczające najwyższej jakości, konstrukcja kieszeniowa i kaszmirowy pokrowiec. Oferta jaką  przygotowano jest szeroka z wieloma możliwościami wyboru, względem indywidualnych potrzeb klienta.

Materac 90x220 cm występuje we wszystkich modelach, zarówno tych z rdzeniem piankowym, lateksowym, na konstrukcji pocket i multipocket.  Wybrana konstrukcja czy wykończenie materaca zależne jest od oczekiwań klienta. Przy małym rozmiarze materaca 80x180 cm, osoba korzystająca maże pozwolić sonie na dopasowanie powierzchni stricte pod siebie, nie patrząc na potrzeby drugiej osoby. Pojedynczy materac jest dobrym rozwiązaniem nawet do dużej ramy łóżka przystosowanej dla dwóch osób. W takiej ramie można zastosować dwa materace dopasowane do użytkowników, dopasowując tylko wysokość materacy.

Waga ciała  osoby korzystającej z materaca, a wybrane surowce.

Każdy dostępny materac oznaczony danym stopniem twardości, przypisany jest do  poszczególnej wagi ciała. Materace o powierzchni miękkiej H1 są najczęściej wybierane dla dzieci,  osób dorosłych z wagą do 60kg lub takich które lubią miękkość, otulenie surowcem. Strona materaca H1 jest wykończona podwójną warstwa pianki visco memory, która reaguje na nacisk i ciepło ciała. Materace o powierzchni H2 średnio twarde mogą mieć wykończenie z różnych pianek, w zależności od oczekiwań klienta. Stopień średnio twardy jest dedykowany osobom z wagą ciała do 100kg. Dostępne pianki w stopniu średnio twardym: pianka Hr, pojedyncza warstwa visco memory, profilowana pianka moletowa, pianka lateksowa. Te wszystkie wymienione surowce mają zróżnicowane właściwości, jedne sprężyste, inne bardziej plastyczne, a jeszcze inne z szeregiem profilowań. Kolejną grupą materacy są te ze stroną twardą H3 przeznaczone dla użytkowników z wagą do 120kg i bardzo twardą H4 dla osób z waga powyżej 120 cm. Materace twarde H3 mają nałożoną na bazę,  matę utwardzającą typu kokos lub trawa morska. W materacach o powierzchni bardzo twardej wykorzystuje się surowce w podwójnej warstwie kokosu lub w połączeniu maty kokosowej z końskim włosiem. Wszystkie maty utwardzające są pochodzenia naturalnego, mocno sprasowanie, pozwalając utrzymać powierzchnie materaca z antyalergiczną i antybakteryjną powłoką.

Jaki materac wybrać lateksowy czy piankowy?

Duża grupa osób, poszukujących  materac 90x220 cm zastanawia się nad wyborem materaca bez konstrukcji, porównując modele piankowe z lateksowymi. Pomiędzy wymienionymi modelami materacy istnieje duża różnica jeśli chodzi o naniesiony komfort snu, zwłaszcza kiedy materac ma być użytkowany przez osobę dorosłą. W każdej grupie wagowej, materace oparte na rdzeniu lateksowym sprawdzą się można powiedzieć doskonale. Rdzeń lateksowy, który tworzy podtrzymanie naniesionego ciężaru, działa intuicyjnie, pod naciskiem na dany fragment powierzchni materaca. Jako dodatkowy walor, materace lateksowe są wytrzymałe z wydłużoną żywotnością, a to za sprawą dużej sprężystości i gęstości bloku lateksu. Nowoczesne materace kupisz na KaszmirowySen.pl