sobota, maj 25, 2024
czwartek, 01 grudzień 2022 13:03

Betonowe panele ścienne – nowoczesny produkt o uniwersalnym charakterze

Steinhorn Steinhorn

Betonowe panele ścienne to elementy chętnie stosowane we wnętrzach, choć nadające się również do zamontowania na zewnątrz obiektów, zarówno prywatnych, jak i firmowych.

Mowa o panelach, które dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i grubości, dzięki czemu pozwalają stworzyć indywidualny charakter dowolnego wnętrza. Sprawdź, jakie posiadają właściwości, do jakich aranżacji pasują i dlaczego warto na nie postawić.

Betonowe panele ścienne to elementy chętnie stosowane we wnętrzach, choć nadające się również do zamontowania na zewnątrz obiektów, zarówno prywatnych, jak i firmowych. Mowa o panelach, które dostępne są w różnych rozmiarach, kształtach i grubości, dzięki czemu pozwalają stworzyć indywidualny charakter dowolnego wnętrza.

Sprawdź, jakie posiadają właściwości, do jakich aranżacji pasują i dlaczego warto na nie postawić.

Panele z betonu architektonicznego

Panele betonowe bazują na odmianie architektonicznej betonu. Od typu konstrukcyjnego odróżnia ją zastosowany rodzaj cementu, w tym przypadku hutniczy. Taki skład decyduje o właściwościach oraz estetyce betonowych paneli.

Na co zatem można liczyć decydując się na ich zastosowanie w obiektach? Przede wszystkim na wyjątkową trwałość, nieporównywalną do żadnych innych materiałów. Panele z betonu architektonicznego są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Niezwykle trudno je zarysować, nie poddają się również pękaniu czy ścieraniu oraz wytrzymują duży nacisk. We wnętrzach to niezwykle pożądane cechy.

Można również liczyć na odporność na działanie czynników zewnętrznych, co oznacza, że betonowe panele równie dobrze mogą spełniać swoje funkcje na zewnątrz obiektów. Niestraszne im wilgoć, opady, niskie i wysokie temperatury, silne promieniowanie UV, a także zanieczyszczenia nawiewane wraz z wiatrem.

Wykazują ponadto niską nasiąkliwość. Ich właściwości decydują o tym, że stosowane są nie tylko po to, by urozmaicić wnętrzarskie aranżacje, ale i w celu stworzenia dodatkowej izolacji termicznej bądź akustycznej.

Łączenie z innymi materiałami

Betonowe panele ścienne można łączyć i zestawiać z innymi materiałami wykończeniowymi czy dekoracyjnymi. Ciekawie się prezentują zestawione zarówno z surowcami naturalnymi, jak i sztucznymi.

Wyjątkową estetykę można uzyskać, gdy w pobliżu dostępne są np. naturalne blaty kamienne. Beton i drewno to połączenie ponadczasowe, co więcej, lubiane już nie tylko przez wnętrza urządzane w stylu industrialnym bądź prezentujące typowy charakter modnych wciąż loftów.

Jeśli zaś w jednym wnętrzu znajdą się panele betonowe oraz elementy szklane, będzie i nowocześnie, i niezwykle elegancko.

Zabawa rozmiarami i kształtami

Ze względu na dostępność betonowych paneli ściennych w różnych kształtach, rozmiarach i o odmiennej grubości można liczyć każdorazowo na indywidualny efekt uzyskany we wnętrzach. Na popularności zyskują panele o dużych formatach, ponieważ za ich pomocą można stworzyć jednolite powierzchnie, które sprzyjają budowaniu wrażenia, że pomieszczenia są większe i bardziej przestronne niż w rzeczywistości. Takie wykonanie sprawdza się zarówno w większych, jak i mniejszych obiektach.

Duży format, typowy kształt i spora grubość albo wręcz przeciwnie – nietypowa forma, za to standardowe rozmiar i grubość. Tylko tyle wystarczy, by uzyskać zupełnie inne efekty wizualne. Dla użytkowników oznacza to zawsze unikalną aranżację, a przy tym zachowanie walorów praktycznych paneli.

Wśród dowolnej aranżacji

Beton to niewątpliwie materiał surowy, chłodny w odbiorze i dostępny w nieco ograniczonej palecie kolorystycznej. Nie brakuje mu jednak uniwersalności, a zastosowany w domowych wnętrzach wnosi ciepło, a nawet przytulną atmosferę.

Panele betonowe doskonale oddają charakter aranżacji industrialnych, nowoczesnych i minimalistycznych. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by znaleźć dla nich miejsce wśród wystrojów skandynawskich, które kochają prostotę i odcienie szarości. We wnętrzach glamour szklane i kryształowe elementy, od których bije blask, mogą liczyć na zrównoważenie aranżacji dzięki minimalistycznemu i prostemu w formie betonowi.

Ten sam beton doskonale wpisuje się w trendy wnętrzarskie, które będą obowiązywały w 2023 roku. Jest wśród nich bowiem miejsce na surowce naturalne, w tym właśnie beton, który będzie gościł m.in. wśród podstaw lamp. Ich zaś światło podkreśli piękno betonowych paneli, a łączący je wspólny element pozwoli uzyskać spójne aranżacje.

Wykonanie ma znaczenie!

Inwestycja w betonowe panele ścienne jest warta swojej ceny. Wysokiej jakości materiały, precyzyjne wykonania i indywidualne projekty, które są wizytówką marki Steinhorn, to propozycja dla tych użytkowników, którzy cenią sobie dopracowane i trwałe produkty.