sobota, maj 18, 2024
sobota, 29 październik 2022 18:16

Ranking suplementów na nerwy - po jakie środki sięgnąć?

tabletki na układ nerwowy tabletki na układ nerwowy pixabay

Czasami każdemu zdarzają się problemy ze snem. Mogą one mieć różne podłoże i różnorodną intensywność.

 

O ile nie jest to problem przewlekły i związany z różnego rodzaju schorzeniami, po konsultacji np. z farmaceutą, można sięgnąć po środki dostępne w aptekach, które mają ułatwiać zasypianie. Sprawdź, jakie są najczęstsze przyczyny bezsenności i jakie preparaty mogą ułatwić zasypianie.

Co jest przyczyną bezsenności?

Bezsenność może mieć różne podłoże. Najczęściej wskazuje się na podłoże psychiczne np. stres, nerwy, silne emocje. Trudności z zasypianiem czy ciągłością snu mogą być także spowodowane zewnętrznymi czynnikami np. hałasami dochodzącymi z zewnątrz czy silnymi zapachami. Nie bez znaczenia jest także to, czy łóżko jest wygodne i zapewnia odpowiednie warunki do komfortowego i efektywnego snu. Trzeba też pamiętać, że wpływ na problemy ze snem może mieć ogólny stan zdrowia, a także to, jakie leki przyjmuje się okazjonalnie lub na stałe. Dlatego też zawsze przed podjęciem jakichkolwiek kroków, warto sprawdzić, jaka jest przyczyna występowania tych zaburzeń.

Jakie leki mogą być pomocne w leczeniu bezsenności?

W aptekach można znaleźć różnego rodzaju tabletki na układ nerwowy. Cena tych produktów zależy od ilości drażetek w opakowaniu, a także ich składu. Wapteka oferuje produkty jak np. lek na wzdęcia i gazy bez recepty, ale przed ich zastosowaniem także warto skonsultować się ze specjalistą. Najczęściej tego rodzaju preparaty bazują na różnego rodzaju mieszankach ziół i wyciągów z nich. Zazwyczaj w ich składzie można znaleźć takie zioła jak: melisa, lawenda, kozłek lekarski czy szyszki chmielu. Dodatkowo można też często w aptekach znaleźć preparaty zawierające melatoninę. Czasami w preparatach tego typu można też znaleźć magnez, witaminy z grupy B, ashwagandhę czy głóg. Pomocne mogą okazać się również preparaty na stres i nerwy, które ułatwiają wyciszenie się i uspokojenie w ciągu dnia, co również może mieć wpływ na łatwiejsze zasypianie wieczorem.