sobota, maj 18, 2024
sobota, 29 październik 2022 12:25

Przeprowadzali z UK do Polski

przeprowadzki z UK do Polski przeprowadzki z UK do Polski pixabay

Jeśli planujesz przeprowadzki z UK do Polski, dobrym pomysłem jest zatrudnienie firmy przeprowadzkowej z siedzibą w Wielkiej Brytanii.

Polskie firmy zajmujące się przeprowadzkami są często droższe niż te w Wielkiej Brytanii, dlatego ważne jest, aby przeprowadzić badanie tego zagadnienia. Będziesz chciał uniknąć pośredników w wyszukiwaniu, a dobrym pomysłem jest sprawdzenie danych rejestracyjnych firmy w Companies House. Prawdziwa firma zajmująca się przeprowadzkami zostanie zarejestrowana w zatwierdzonym przez rząd Wielkiej Brytanii rejestrze i będzie miała aktywny numer firmy.

Przed zarezerwowaniem usługi przeprowadzki musisz przedstawić dowód zamieszkania w Wielkiej Brytanii, taki jak rachunek za podatek lokalny lub wyciągi bankowe z adresem domu, do którego się przeprowadzasz. Dobrym pomysłem jest również wypełnienie formularza samocertyfikacji, który służy do poinformowania organów celnych, że jesteś rezydentem Wielkiej Brytanii. To oświadczenie musi stwierdzać, że nie będziesz wynajmować ani sprzedawać swoich rzeczy osobistych. Dobrym pomysłem jest również zakup materiałów opakowaniowych.

Zanim zarezerwujesz przeprowadzkę z Polski do Wielkiej Brytanii, upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz do przeprowadzki. Upewnij się, że masz euro oraz funty na podróż i spakuj odpowiednią odzież na sezon. Zimy w Polsce bywają ekstremalnie mroźne, z temperaturami spadającymi do -27 stopni, a lata mogą sięgać 32 stopni i być bardzo deszczowe. Możesz także zabrać ze sobą poręczny słownik i wtyczki do swoich urządzeń elektrycznych.

Możesz rozpocząć przygotowania do przeprowadzki z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Powinieneś mieć ogólne pojęcie o tym, ile będzie kosztować cała przeprowadzka. Dobrym sposobem oszacowania kosztów jest użycie kalkulatora objętości. Pomocne jest skorzystanie z narzędzia dostarczonego przez firmę Przeprowadzki Biały Orzeł. Gdy już poznasz ilość swoich rzeczy, możesz ułożyć plan.

Kolejną rzeczą, o której należy pamiętać, jest wiza. Chociaż na krótki pobyt w Polsce nie będzie Ci ono potrzebne, konieczne będzie złożenie wniosku o zezwolenie na pracę, jeśli planujesz zostać dłużej niż trzy miesiące. Powinieneś również sprawdzić, czy musisz uzyskać zezwolenie na pobyt, jeśli planujesz mieszkać w Polsce długoterminowo.

Dobrą wiadomością jest to, że większość miast w Polsce posiada rozbudowaną sieć komunikacyjną. Na przykład w Warszawie są rowery miejskie, którymi można podróżować po mieście. W Polsce jest również wiele firm przeprowadzkowych. Większość z nich będzie oferować usługi typu man and van i z przyjemnością pomoże Ci w przeprowadzce Twojego domu z Polski do Wielkiej Brytanii.

Polskie firmy przeprowadzkowe cieszą się dużą reputacją ze względu na skuteczność i będą oferować szeroki wachlarz usług. Niezależnie od tego, czy przeprowadzasz się do mieszkania z dwiema sypialniami, czy do mieszkania z czterema sypialniami, firma przeprowadzkowa może zapewnić rozwiązanie. Sprawdź więcej na naszej stronie - bialyorzelprzeprowadzki.co.uk.