sobota, maj 25, 2024
wtorek, 04 październik 2022 14:29

Zlewozmywak – gdzie kupić?

Zlewozmywak granitowy Kernau Zlewozmywak granitowy Kernau (źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/zlewozmywak-granitowy-kernau-kgs-a-6079-1-5b1d-sand,49383.html)

Jedną z najważniejszych i najczęściej wykorzystywanych stref w kuchni jest strefa zmywania. Powinna być ona ergonomiczna, wytrzymała i łatwa do utrzymania w czystości. Na taką strefę składa się oczywiście bateria kuchenna i zlewozmywak. Gdzie kupić i jaki wybrać zlew, aby dobrze służył przez wiele lat?

 

Jak kupić zlewozmywak do kuchni? Podpowiedzi dla kupujących

Oferta zlewozmywaków kuchennych jest ogromna. Różnią się one wielkością, liczbą komór, materiałem, z którego zostały wykonane, kolorem, a także dodatkowym wyposażeniem. Trudno się zatem dziwić, że wybór odpowiedniego zlewu przysparza wielu kupujących o ból głowy. Aby ułatwić Ci zakup zlewu, przygotowaliśmy listę parametrów, na które powinieneś zwrócić uwagę przy zakupie.

  • Materiał wykonania – w sprzedaży dostępne są zlewy wykonane ze stali nierdzewnej, szlachetnej i emaliowanej, zlewy ceramiczne, szklane, kamienne, wykonane z tworzyw sztucznych, a także cieszą się obecnie dużą popularnością zlewy kuchenne granitowe (wykonane z syntetycznych granitów). Każdy z tych materiałów ma jakieś wady i zalety, dlatego przed zakupem przeanalizuj je dokładnie i wybierz materiał, który według Ciebie najlepiej sprawdzi się w kuchni.
  • Wielkość zlewozmywaka – do wyboru masz zlewozmywak jednokomorowy, półtorakomorowy oraz zlew kuchenny dwukomorowy. Jeśli masz w kuchni zmywarkę, w zupełności wystarczy Ci model z jedną komorą. Możesz również zdecydować się zlew z ociekaczem, ponieważ jest on bardzo przydatnym dodatkiem.
  • Sposób montażu – kolejny aspekt, który musisz rozważyć przed zakupem, to rodzaj zlewozmywaka. W sprzedaży znajdziesz bowiem zlew nakładany, wbudowany (inaczej wpuszczany) albo podwieszany. Możesz również zamontować zlew na równi z blatem.
  • Łatwość czyszczenia – pamiętaj o tym, że ze zlewu będziesz korzystać praktycznie bez przerwy – do umycia naczyń, opłukania żywności, odcedzenia ziemniaków czy też uzupełnienia wody w czajniku. Oznacza to, że zlew przez cały czas będzie narażony na zabrudzenia. Wybierz zatem model, który można stosunkowo łatwo i sprawnie wyczyścić.
  • Dopasowanie do stylu kuchni – najważniejsze jest, aby zlew był trwały i wytrzymały, ponieważ każdego dnia będzie mocno eksploatowany. Nie zapominaj jednak, że jego wygląd jest równie ważny, gdyż wpływa na design całego pomieszczenia. Postaraj się zatem dostosować design zlewu do stylu, w którym urządzona jest Twoja kuchnia. Zlew stalowy jest uniwersalny, więc sprawdzi się w każdym wnętrzu, natomiast zlewozmywak czarny świetnie będzie komponował się na drewnianym blacie.

 

Zlewozmywak – gdzie kupić?

Zlew kuchenny możemy kupić w sposób tradycyjny, czyli w sklepie stacjonarnym lub w sposób nowoczesny, czyli przez Internet. Oba sposoby kupowania mają pewne zalety i wady dla kupujących. Lepiej zatem kupić stacjonarnie czy online?

Po zlewozmywak bez problemu możemy udać się do sklepu stacjonarnego i na miejscu dokonać zakupu. Pamiętajmy jednak, że oferta sklepu jest ograniczona – w jego asortymencie może znajdować się tylko kilka modeli zlewów różnych producentów. Zakupy online dają o wiele więcej możliwości i większy wybór. Siedząc przed ekranem komputera, możemy wyszukać nawet najbardziej designerskie zlewy i w łatwy sposób porównać ich ceny. Jeśli dokonamy zakupu w sprawdzonym sklepie, możemy być pewni, że zakupy będą w pełni bezpieczne.

(źródło: https://maxelektro.pl/sklep/karta-produktu/zlewozmywak-granitowy-kernau-kgs-a-6079-1-5b1d-sand,49383.html)

Zlewozmywak – gdzie kupić? W Max Elektro

Duży wybór zlewów kuchennych znajdziesz w Max Elektro. Ten sklep internetowy ma w swoim asortymencie zlewozmywaki stalowe, granitowe oraz ceramiczne. Do najtańszych należą zlewy jednokomorowe, które mogą mieć postać kwadratu, prostokąta, okręgu albo elipsy. Co więcej, występują one z ociekaczem albo bez. To właśnie zlewy kuchenne jednokomorowe cieszą się największą popularnością na rynku, gdyż doskonale uzupełniają się ze zmywarką. W ofercie nie brakuje również zlewozmywaków dwukomorowych, które przeznaczone są głównie do dużych kuchni oraz dla osób, które nie mają zmywarki. Popularne są również zlewy półtorakomorowe, które stanowią świetny kompromis pomiędzy dużymi modelami dwukomorowymi a niewielkimi zlewami z jedną komorą. W Max Elektro znajdziesz zlewozmywaki kuchenne polecanych i renomowanych marek, m.in. Pyramis, Franke, Kernau czy Blanco.

A jeśli kupowanie online wyda Ci się zbyt trudne, zakupu możesz dokonać stacjonarnie. Max Elektro ma bowiem swoją sieć sklepów – ich dokładną lokalizację sprawdzisz na mapce na stronie maxelektro.pl. Sklepy stacjonarne zlokalizowane są zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych miejscowościach w różnych regionach kraju, dzięki czemu każdy może dokonać zakupu w sposób tradycyjny.