sobota, maj 18, 2024
niedziela, 18 wrzesień 2022 12:35

Fotowoltaika na Twoim dachu

dzierżawa działki pod fotowoltaikę dzierżawa działki pod fotowoltaikę pexels

Rosnący udział odnawialnych źródeł energii, a także ich opłacalność finansowa sprawiają, że fotowoltaika na dachu stała się w Polsce powszechnym rozwiązaniem.

Obecnie dostrzeżono to już nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w przedsiębiorstwach. Te ostatnie mają zresztą do dyspozycji jeszcze jedno rozwiązanie – budowę farmy fotowoltaicznej, aby pokryć nawet 100% swojego zapotrzebowania na energię elektryczną!

 

Fotowoltaika dla gospodarstw domowych

Każdy właściciel gospodarstwa domowego, który posiada budynek z niezacienionym dachem, a w dodatku skierowanym na południe może stać się prosumentem, czyli pobierać energię z sieci, ale jednocześnie ją sprzedawać. W takim przypadku świetnym rozwiązaniem jest ułożenie ogniw fotowoltaicznych na dachu. Co ważne, równie znakomicie nadaje się do tego dach skośny, jak i płaski. Ułożenie paneli na dachu nie wymaga przeznaczenia na ten cel dodatkowego terenu, zapobiega uszkodzeniom instalacji lub jej kradzieży, a jedyną drobną niedogodnością jest konieczność czyszczenia paneli.

Fotowoltaika na dachu również dla przedsiębiorstw

Dziś panele fotowoltaiczne stały się również bardzo opłacalnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. W takim przypadku instalacja fotowoltaiczna może pokryć nawet 20% zapotrzebowania na energię elektryczną, co stanowi ogromną oszczędność. Współpraca z doświadczonymi inwestorem, takim jak jeden z europejskich liderów w dziedzinie odnawialnych źródeł energii, firma Green Genius to gwarancja, że projekt będzie zrównoważony architektonicznie. Wystarczy odpowiednio duża powierzchnia dachowa.

Farma fotowoltaiczna – nawet 100% zapotrzebowania firmy

Jednak przedsiębiorstwa mają do dyspozycji jeszcze jedno rozwiązanie w postaci budowy farmy fotowoltaicznej poza terenem zakładu. Wówczas zielona energia może pokryć nawet 100% zapotrzebowania na prąd. Wystarczy dzierżawa działki pod fotowoltaikę i współpraca z doświadczonym inwestorem. Przedsiębiorstwo zyskuje oszczędności i elastyczność wobec dostawców prądu. Oprócz niższych rachunków za energię taka inwestycja ma oczywiście niebagatelne, pozytywne skutki dla środowiska, co zresztą poprawia wizerunek firmy.