wtorek, maj 28, 2024
piątek, 25 marzec 2022 13:07

Odwodnienie liniowe prysznica. Dlaczego warto?

modne łazienkowe odpływy liniowe modne łazienkowe odpływy liniowe pixabay

Kabina prysznicowa wyposażona w odpływ liniowy prezentuje się elegancko, świetnie wpisuje się w popularny styl minimalistyczny.

Odwodnienie liniowe to rozwiązanie praktyczne i bezpieczne, które przy prawidłowym montażu sprawdzi się w większości łazienek. Montaż odwodnienia tego rodzaju nie jest skomplikowany. W przypadku nowych budynków warto już na etapie projektowania zaplanować odpowiednią grubość podłogi i stropu oraz wymagany spadek w kierunku pionu kanalizacyjnego. Odpływ liniowy można oczywiście zainstalować również w już istniejących budynkach, trzeba się jednak przygotować na gruntowny remont.

Jak zbudowany jest odpływ liniowy?

Łazienkowe odwodnienia liniowe składają się z rynienek wbudowanych w podłogę w obrębie natrysku oraz rusztów (widoczna część odpływu). Rynienki wykonuje się najczęściej ze stali nierdzewnej, co przekłada się na ich wysoką trwałość. Odpływ przykryty jest rusztem. Producenci rozwiązań sanitarnych starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom użytkowników, dlatego ruszty nie tylko są odporne na uszkodzenia, ale także cechują się wysokimi walorami estetycznymi – dostępne są różne wzory. Co więcej, wielu producentów oferuje również wykonanie rusztu z konkretnym wzorem na indywidualne zamówienie klienta. Istotnymi elementami odwodnienia liniowego są syfon oraz specjalne sitko, które zabezpiecza przed przedostaniem się zanieczyszczeń do kanalizacji. W razie potrzeby oba te elementy można rozmontować i doczyścić. Przy regularnym czyszczeniu ma zatem obaw, że w odpływie będą gromadziły się nieczystości.

Zalety nowoczesnych odwodnień liniowych

Rosnąca popularność odpływów liniowych nie jest przypadkiem. Następujące argumenty przemawiają za wyborem tego rozwiązania:

  • wysoka skuteczność – modne łazienkowe odpływy liniowe mają wystarczająco wysoką przepustowość, nie musisz się obawiać, że w trakcie kąpieli odpływ nie nadąży z odprowadzaniem wody;
  • odpływy liniowe wykonane ze stali nierdzewnej przez długie lata zachowują perfekcyjny wygląd, nawet w przypadku bardzo intensywnego użytkowania;
  • praktyczność – ze względu na nieduże rozmiary odpływy liniowe pasują do prawie każdej łazienki i kabiny prysznicowej. Warto podkreślić, że odwodnienia tego typu sprawdzą się także w stosunkowo małych pomieszczeniach – dzięki minimalistycznej formie nie zdominują pomieszczenia;
  • odwodnienia prysznicowe oferowane są w różnych długościach, najczęściej w zakresie od 600 mm do 1200 mm;
  • estetyka – jedynym widocznym elementem odwodnienia liniowego jest ruszt. Obecnie możesz wybrać ruszty dekoracyjne ozdobione różnymi wzorami i tym samym dopasować odpływ do aranżacji łazienki;
  • odwodnienie jest łatwe do utrzymania w czystości;
  • wysokie bezpieczeństwo użytkowania – odpływ liniowy umożliwia rezygnację z brodzika, to świetne rozwiązanie w kabinach prysznicowych bez barier.

Dlaczego w łazience może śmierdzieć

Ważne aspekt rozwiązania szerzej opisane na stronie: https://kmb-steelproduct.eu/dlaczego-smierdzi-w-lazience

Odwodnienia liniowe są estetyczne, można je łatwo utrzymać w czystości i sprawdzają się również w łazienkach, z których korzystają osoby o obniżonej mobilności tzn. osoby niepełnosprawne, seniorzy, a także dzieci. Odpływy pozwalają na zaplanowanie funkcjonalnego prysznica walk-in. Stąd też spotyka się je coraz częściej w łazienkach w domach prywatnych, szpitalach, obiektach SPA, sportowych itd.