wtorek, maj 28, 2024
poniedziałek, 14 marzec 2022 18:51

Jakie oświetlenie do małej łazienki wybrać?

Oświetlenie do łazienki Oświetlenie do łazienki Photo by Christa Grover from Pexels

Odpowiednie lampy potrafią zupełnie odmienić charakter wnętrza. Mogą je optycznie zmniejszyć bądź zwiększyć. Mogą sprawić, że będzie prezentować się nowocześnie lub dodać mu nastrojowego klimatu. Te zasady tyczą się również łazienki. Dziś sprawdzimy, jakie oświetlenie do małej łazienki wybrać, by wnętrze było funkcjonalne.

Oświetlenie do łazienki – na co zwrócić uwagę? 

Oświetlenie do łazienki powinno być przede wszystkim praktyczne i dobrze rozlokowane. 

Co to oznacza? 

  • Pamiętaj o tym, że w pomieszczeniu warto umieścić co najmniej dwa źródła światła. Główne, które obejmie całe pomieszczenie oraz uzupełniające, w łazience koniecznie w okolicy lustra.
  • Oświetlenie do łazienki może być ulokowane na suficie lub na ścianach, a nawet na lustrze. Wszystko zależy od Twojej wizji pomieszczenia i wystroju. 
  • Lampy do małej łazienki nie powinny być zbyt duże, bo będą “zabierać” przestrzeń. Możesz zdecydować się na bardziej punktowe lampy lub niewielkie gabarytowo modele lamp wiszących.

W małej łazience warto skusić się na jak największe lustro, który sprawi, że pomieszczenie będzie optycznie większe i przestronniejsze. Postaw też na jasne kolory ścian zrezygnuj ze zbędnych dodatków. 

Minimalizm w małym wnętrzu sprawi, że będzie ono wygodniejsze i bardziej funkcjonalne.  

Oświetlenie do małej łazienki – jakie wybrać?

Jakie oświetlenie do małej łazienki wybrać, aby wybrać dobrze i mieć świetnej jakości lampy, które posłużą lata? 

Polecamy skorzystanie z oferty sprawdzonego salonu oświetleniowego, takiego jak sklep z lampami Bright, który oferuje modele w każdym stylu. Oferta sklepu jest na tyle szeroka, że niezależnie od przewidzianego budżetu, na pewno znajdziesz modele do swojego wnętrza.

Zwróć uwagę na to, że do łazienki nadają się wyłącznie lampy o określonej klasie szczelności, które są odporne na działanie wilgoci. Dzięki zastosowaniu odpowiednich modeli, instalacja będzie bezpieczna i bezawaryjna. 

Sprawdź, jakie oświetlenie do małej łazienki wybrać:

  • Plafony łazienkowe sprawdzą się doskonale jako oświetlenie główne. Są niewielkie, nie zajmują wiele miejsca, więc nie dominują w przestrzeni. Jednocześnie świetnie oświetlają łazienkę, dzięki czemu jest funkcjonalna. 
  • Kinkiety ścienne to rozwiązanie, które pozwoli Ci dodatkowo doświetlić wybrane fragmenty przestrzeni, na przykład okolice lustra. 
  • Lustra podświetlane to także pomysł na oświetlenie do małej łazienki. Lampy wmontowane w lustro nie zajmują dodatkowego miejsca, jednocześnie zapewniają funkcjonalność pomieszczenia. 
  • Oprawy wpuszczane w sufit są strzałem w dziesiątkę w małych łazienkach! Są niepozorne i prawie nie zajmują miejsca. Dają jednak dobre i mocne światło, dzięki któremu pomieszczenie spełnia swoją rolę. 
  • Innym dobrym pomysłem są lampy wpuszczane w ścianę. Również niepozorne, ale wyposażone w ekologiczne diody LED o długiej żywotności. 

Postaw na dobrej jakości oświetlenie w małej łazience. Ciesz się z korzyści, jakie dają żarówki LED zarówno dla oświetlenia łazienki jak i dla Twojego portfela. Pamiętaj o odpowiednim rozlokowaniu lamp i ciesz się pięknym i funkcjonalnym wnętrzem.