sobota, maj 25, 2024
poniedziałek, 10 styczeń 2022 12:41

Wszywka alkoholowa Łódź stanowi świetne uzupełnienie terapii odwykowej

Wszywka alkoholowa Łódź Wszywka alkoholowa Łódź pixabay

Wszywka alkoholowa Esperal jest wprowadzana do ciała pacjenta w trakcie prostego zabiegu w znieczuleniu miejscowym. Zaszycie alkoholowe trwa maksymalnie do pół godziny.

Alkoholizm posiada kilka charakterystycznych objawów, takie jak: ciągła potrzeba i chęć sięgania po kolejne dawki napoju procentowego, stałe spożywanie cyklicznie zwiększanych dawek alkoholu, utrata kontrolowania i panowania nad sobą, jak i brak kontroli w aspekcie ilości konsumowanych dawek alkoholu, odczuwanie wstydu. Z dużą dozą prawdopodobieństwa uzależnienie alkoholowe stwierdza się w momencie zaobserwowania minimum trzech z powyższych objawów. W takiej sytuacji niezbędna jest pomoc specjalistów, np. lekarza, psychologa, terapeuty lub psychiatry.

Nie ma wątpliwości, że z chorobą alkoholową warto, a wręcz trzeba walczyć. Jest to jednak długa droga, pełna niespodziewanych sytuacji. Osiągnięcie celu, jakim jest abstynencja, wiąże się z licznymi wyrzeczeniami, przeplatając ze sobą pasma porażek i sukcesów. Pomocne będzie skorzystanie z wieloaspektowej interwencji osób na co dzień pracujących z uzależnionymi, jednak równie ważne jest wzmocnienie motywacji i chęci do zmian u osoby chorej. Takim rozwiązaniem jest zabieg zaszycia alkoholowego poprzez podanie wszywki Esperal. Zabieg ten z powodzeniem wykonywany jest w Łodzi, chociażby w prywatnym gabinecie http://esperallodz.com/. W skład Esperalu wchodzi Disulfiram, który jest składnikiem aktywnym wszywki, stąd też nazwa leku – Disulfiram WZF. Jej głównym zadaniem jest upośledzenie działania enzymu metabolizującego alkohol.

Esperal Łódź - co to jest?

Esperal jest tabletką o działaniu powstrzymującym ciąg alkoholowy. Jest ona podawana w ramach mało inwazyjnego i bezpiecznego zabiegu chirurgicznego. Jej działanie można opisać jako zakłócanie procesu metabolicznego napojów alkoholowych w organizmie osób cierpiących z powodu uzależnienia alkoholowego. Na skutek jej działania, Pacjent doznaje kłopotliwych następstw podtrucia cieczą alkoholową.

W większości przypadków czas działania wszywki waha się od 8 do 12 miesięcy, przy czym w dużej mierze zależy to od indywidualnych cech danej osoby. Niemniej jednak jest to czas, w którym Esperal umożliwia zachowanie stałej abstynencji, ponieważ mając świadomość zagrożeń, Pacjent z dużą dozą prawdopodobieństwa zacznie odczuwać lęk przed piciem alkoholu.

Kiedy najlepiej zdecydować się na wszycie Esperalu?

Konkretny moment, czy też data nie jest tutaj aż tak istotne, jak fakt szczerej chęci walki z chorobą alkoholową. Nie ma więc konkretnych zaleceń wskazujących na optymalny czas zdecydowania się na wszycie Esperalu. Jeżeli tylko Pacjent chce walczyć o trzeźwość może w każdej chwili skontaktować się z gabinetem i przyjść na wizytę z lekarzem. Ważna jest tutaj chęć do zmian i determinacja w dążeniu do celu. Warto jednak pamiętać, że im szybciej człowiek zdecyduje się na zabieg, tym lepiej. Łatwiej jest przeciwdziałać uzależnieniu we wcześniejszych fazach jego rozwoju, niż w głębokiej chorobie alkoholowej, przy czym i tacy Pacjenci wychodzili z alkoholizmu. Różnica jest tylko taka, że proces zdrowienia był trudniejszy i dłuższy.

Na wspomnianą konsultację medyczną Pacjent powinien przyjść trzeźwy, zachowując minimum 24 godzinną abstynencję przed zabiegiem. W trosce o dobro Pacjenta i jego komfort, nasz gabinet http://esperallodz.com/ oferuje także odtruwanie alkoholowe – doskonale zdajemy sobie sprawę, że ciągła potrzeba napicia się alkoholu może skutecznie zniechęcić do zabiegu.

Będąc już po zabiegu warto rozważyć inne metody leczenia. Specjaliści do spraw uzależnień zalecają łączenie metod awersyjnych i farmakologicznych z terapią psychologiczną, ponieważ zwiększa to szanse powodzenia terapii.

Przed zabiegiem zaszycia

Zanim chirurg poda wszywkę, konieczne jest uzyskanie pisemnej i świadomej zgody Pacjenta, który zachował dobową abstynencję lub jest świeżo po odtruciu alkoholowym.

Podczas odbywania konsultacji z lekarzem, przedstawia on zarówno korzyści, jak i zagrożenia wynikające ze stosowania tej metody przeciwdziałania alkoholizmowi. Wywiad medyczny jest również momentem sprawdzania istnienia przeciwwskazań zabiegowych. Jeżeli wszystko idzie pomyślnie, Pacjent proszony jest o podpisanie dokumentów poświadczających jego wiedzę na temat zabiegu, możliwych konsekwencji i powikłań, szczególnie uwzględniając kontynuowanie picia.

Esperal jak zaimplantować wszywkę alkoholową

Czas zabiegu wynosi około 30 minut. Początkowo podaje się Pacjentowi znieczulenie miejscowe, bezpieczne dla jego organizmu. Wszywka alkoholowa ma formę niewielkiej pastylki, którą umieszcza się głęboko pod skórą. Zwykle miejscem podania jest pośladek, łopatka lub ramię. Kolejnym krokiem jest zaszycie rany, która goi się w ciągu 7-14 dni. Osoba po podaniu Esperalu może realizować wszystkie typowe dla siebie czynności, jak np. prowadzenie pojazdów, aktywność zawodowa. Warto dodać, że wszywka nie wpływa na skupianie myśli i zdolności skojarzeniowe.

Jak działa wszywka alkoholowa Esperal?

Łączenie alkoholu i Disulfiramu wiąże się z nieprzyjemnymi doznaniami dla organizmu. Z tego powodu obawa przed pojawienie się niekomfortowych skutków skutecznie zniechęca osoby zaszyta przed sięgnięciem po używkę. Warto dodać, że Esperal stanowi niezwykle ekonomiczną formę leczenia alkoholizmu, ponieważ raz wydane pieniądze umożliwiają działanie terapeutyczne nawet przez rok, a wszystko to odbywa się w ramach całkowicie bezbolesnego zabiegu o małej inwazyjności. Nie ma wątpliwości, że wszywka alkoholowa to idealne rozwiązanie dla postanowienia życia w trzeźwości. Lek jest bardzo skuteczny, co czyni Esperal optymalnym rozwiązaniem dla szerokiego grona Pacjentów. Można przyjąć, że wszywka alkoholowa to nieszkodliwy patent sprawnie funkcjonujący, zagłuszający chorobę alkoholową.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazania zabiegowe to:

  • Nadwrażliwość na wszelkie składniki leku,
  • Stan wskazujący na spożycie alkoholu lub brak zachowanej wymaganej 24 godzinnej abstynencji,
  • Choroby układu sercowo-naczyniowo-krążeniowego,
  • Choroby psychiczne, w tym incydenty prób samobójczych.

Wszywka alkoholowa Esperal cena

Cena uzależniona jest od konkretnego miasta oraz profesjonalizmu gabinetu jak i lekarza wykonującego zabieg. W przypadku naszej placówki ostateczny ponoszony przez Pacjenta koszt ustalany jest indywidualnie, ponieważ indywidualne podejście do każdej osoby jest naszym głównym priorytetem. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze usługi były odzwierciedleniem specjalistycznego zajęcia się problemem przychodzącego do nas Pacjenta. Zapewniamy przy tym dyskrecję i anonimowość.

Patrząc na cenę zabiegu w sposób długofalowy, to w skali roku i oszczędności, jakie każdego dnia generowane są przez wszywkę, jej koszt jest stosunkowo niewielki, a zyski jakie możliwe są do osiągnięcia znacznie je przewyższają. Dzięki Esperalowi człowiek może normalnie funkcjonować, co także wpływa pozytywnie na otoczenie i środowisko osoby uzależnionej.

Wszycie Esperalu – sposób na normalne życie

Alkoholizm niszczy zdrowie i życie człowieka, ale także wpływa na rodzinę, znajomych i współpracowników osoby uzależnionej. Niniejsza używka sprawia, że normalne funkcjonowanie bez jej obecności staje się niemożliwe, przejmując całkowicie kontrolę nad zachowaniem, myślami i czynami danej osoby. Mimo, iż często alkoholicy wykazują się silną wolą i chcą odstawić alkohol raz na zawsze, z różnych przyczyn samodzielnie nie są w stanie tego dokonać. Z tego powodu tak dużo mówi się o pomocy i wsparciu bliskich osób, a także o specjalistycznych oddziaływaniach terapeutycznych, które niestety nie zawsze przynoszą oczekiwane skutki. Tym samym jest to dobry moment na zdecydowanie się na wszycie Esperalu. Jego substancje czynne połączone z etanolem wywołują nieprzyjemne reakcje organizmu, odstraszające przed dalszym piciem, co w dalszej perspektywie sprawia, iż człowiek całkowicie rezygnuje z napojów procentowych.