sobota, maj 18, 2024
piątek, 17 grudzień 2021 20:14

Ile kosztuje kurs pierwszej pomocy?

firma szkoleniowa aquamed firma szkoleniowa aquamed pixabay

Pierwsza pomoc w nagłych wypadkach to temat zarówno powszechny, jak i paradoksalnie rzadko poruszany. Na szczęście nagłych wypadków nie ma aż tak wielu, abyśmy stykali się z nimi co kwadrans lub godzinę.

Kiedy jednak dochodzi do takiego zdarzenia – wiele osób czuje się bezradnych. Wielokrotnie już dochodziło do tragedii pomimo tego, że osoby poszkodowane otaczał tłum a nawet – nieprzygotowana w zakresie pierwszej pomocy rodzina. Mądry Polak po szkodzie? Zrób na przekór tej niechlubnej zasadzie i przygotuj się na różne życiowe okoliczności – między innymi dzięki kursom pierwszej pomocy medycznej dla amatorów jak i tych nieco bardziej zaawansowanych, czyli kursom dla profesjonalistów. Często takie kursy, prowadzone naprawdę rzetelnie przez prawdziwych fachowców wcale nie są bardzo kosztowne i nie przekraczają możliwości finansowych przeciętnej osoby. Zresztą na ile wyceniasz ludzkie zdrowie i życie? Jeżeli zatem zastanawiasz się w co tym razem zainwestować – to właśnie choćby podstawowy kurs na pewno nie będzie inwestycją straconą. Nawet, a może zwłaszcza, w przypadku

Jaki kurs wybrać?

Wydawać mogłoby się, że laik powinien zdecydować się po prostu na kurs podstawowy. Jednak nawet w tym przypadku istnieje zwykle kilka wariantów do wyboru. W jego najprostszej wersji poznasz podstawy pierwszej pomocy medycznej osobom dorosłym. Jeżeli bierzesz pod uwagę pomaganie także małym dzieciom i niemowlętom – poznaj także różnice pomiędzy udzielaniem pomocy im a dorosłym. Ponadto na najlepszych kursach pierwszej pomocy w Polsce poznasz również zasady obsługi niewielkiego defibrylatora (AED), który coraz częściej znajduje się w różnych punktach użyteczności publicznej, niezależnie od tego czy chodzi o bibliotekę, kino czy może metro albo inne miejsca, gdzie gromadzą się przypadkowe osoby. Taki defibrylator możesz także kupić albo wypożyczyć do swojego domu. 

Gdzie się uczyć?

Najlepsze kursy dla osób początkujących jak i dla profesjonalistów prowadzą te same placówki. W ten sposób nowicjusze mogą uczyć się od najlepszych. Takie kursy na terenie całej Polski organizuje właśnie firma szkoleniowa aquamed.pl. Już po odwiedzeniu tej witryny poznasz harmonogram poszczególnych kursów oraz ich orientacyjne ceny. W przypadku wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z Aquamed korzystając z danych podanych na stronie. Aquamed organizuje zarówno kursy dla osób prywatnych jak i dla pracowników firm lub innych zorganizowanych grup. Ponadto Aquamed szkoli profesjonalnych ratowników medycznych, lekarzy, pielęgniarki i innych przedstawicieli grup zawodowych z dziedziny medycyny. Kursy specjalistycznej pomocy medycznej w Aquamed oraz kursy dla początkujących prowadzą zwykle te same osoby. Naturalnie na kursach specjalistycznych są to dodatkowo specjaliści przygotowani szczególnie pod kątem konkretnego interesującego medyków zagadnienia. Niezależnie od tego, czy to Twój pierwszy kurs, czy może potrzebujesz przypomnieć sobie podstawowe zasady pomocy poszkodowanym – warto go odbyć.