sobota, maj 25, 2024
poniedziałek, 20 wrzesień 2021 13:19

Kalosze męskie mogą wyglądać świetnie. Przekonaj się o tym!

Kalosze męskie Kalosze męskie

Świat mody wielokrotnie już zdążył zademonstrować, że nawet najdziwniejsze kreacje mogą czasem uchodzić za normalne.

. Paradoksem może być to, że te pierwsze czasem uchodzą za nietypowe. I często zupełnie niesłusznie, czego przykładem mogą być nowoczesne kalosze męskie. Te wytrzymałe gumowce sprawdzą się doskonale nad wodą i w lesie, ale mogą służyć także jako codzienne obuwie jesienne… i pasować przy tym świetnie do kardigana, kurtki skórzanej czy koszuli!

 

Kalosze dla mężczyzn. Prawdziwych mężczyzn

Kalosze mogą się kojarzyć z zabawami na śniegu i z pewnością doskonale się w tym sprawdzają. Nie ma innego obuwia, które tak skutecznie zabezpiecza stopy przed wilgocią. Jednak kalosze męskie mają też wiele innych atutów, o których czasami zapominamy.

Gumowce męskie mają wspólną cechę: cholewkę i podeszwę wykonuje się w 100% z tworzywa sztucznego. Reszta może się już całkowicie różnić. Na rynku możemy znaleźć dziś buty gumowy dla panów, które produkowane są przez najbardziej znane marki modowe. Ekskluzywne kalosze mogą mieć różne elementy wykończeniowe, np. skórzane paski, emblematy metalowe, wytłoczenia w materiale, filce lub pasy z naturalnej owczej wełny na górnej części cholewki.

Obuwie takie jest solidne i praktyczne. I właściwie to by już mogło wystarczyć, aby zachęcić do niego wielu facetów. Ale, jak pokazują powyższe przykłady, buty jesienne z gumy mogą też świetnie wyglądać. Wybierać można spośród przeróżnych kształtów cholewek - nieco bardziej smukłych lub o wytrzymalszej budowie. Różnice dostrzega się również na płaszczyźnie podeszew, które mogą być przystosowane do chodzenia po grząskim, a nawet kamienistym podłożu, albo być całkowicie przeznaczone do chodzenia na co dzień po mieście. Modne i praktyczne kalosze dla mężczyzn na każdą okazję znajdziesz w sklepie Voltabut - w tym miejscu: https://voltabut.com.pl/kalosze-meskie.

kalosze męskie

kalosze męskie

Kalosze męskie na spacer, nad wodę i nie tylko

Choć możemy je śmiało założyć do marynarki sportowej czy płaszcza jesiennego, oczywiście współczesne kalosze męskie nie tracą też na swoich rdzennych właściwościach. To wyjątkowo wytrzymałe obuwie sprawdzi się w wielu zastosowaniach!

Gumowce męskie są trwałe i elastyczne, absolutnie wodoodporne, a także świetnie chronią przed wiatrem. Nie będą im straszne jakiekolwiek kamyczki czy gałęzie - śmiało można wykorzystywać je do dłuższych spacerów po lesie, np. grzybobrania. Często zakładane są także przez myśliwych, ogrodników i wędkarzy.

Kalosze męskie uznawane są za niezastąpione przez wędkarzy ze względu na to, że jak żadne inne obuwie pozwalają na długie przebywanie w wodzie lub na mokrej glebie bez ryzyka przedostania się wilgoci do wnętrza buta. Wcale nie mniejsze znaczenie mają antypoślizgowe podeszwy, elastyczność cholewek i charakterystyczna kolorystyka tych klasycznych modeli kaloszy. Dla wszystkich entuzjastów dzikiej natury nieodzowne będą montowane na górze, praktyczne ściągacze. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcjonalności. Wysokiej jakości kalosze dla mężczyzn mogą mieć mechanizm absorpcji energii, przez co wielogodzinne spacery staną się znacznie łatwiejsze do zniesienia dla stawów i mięśni. Jak więc widać, zdecydowanie warto mieć je w szafie - na zupełnie dowolną okazję!