sobota, maj 18, 2024
piątek, 23 lipiec 2021 20:08

Najbardziej znany mit na temat klimatyzacji, który z pewnością powtarzasz

wroclaw-klimatyzacja wroclaw-klimatyzacja pixabay

Klimatyzacja jest obecnie najskuteczniejszym sposobem na walkę z uciążliwymi upałami. Warto zaznaczyć, że żar lejący się z nieba jest co roku bardziej intensywny, o czym świadczą gwałtowne zjawiska pogodowe, takie jak ogromne ulewy z gradem.

Wszystko wskazuje na to, że nasz klimat mocno się zmienia, dlatego już dziś klimatyzacja jest obecna zarówno w pracy, jak i w domu. Które mity na temat klimatyzacji nie mają nic wspólnego z prawdą, lecz powtarzamy je najczęściej?

Czy przez klimatyzację rzeczywiście można się rozchorować?

 Jednym z najbardziej rozpowszechnionych mitów jest powiązanie klimatyzacji z chorobami. Popularny mit mówi, że w klimatyzowanych pomieszczeniach bardzo łatwo złapać przeziębienie, zapalenie zatok lub inną poważną infekcję. Powodem rozprzestrzeniania się tego typu mitów jest niewiedza – właściwe użytkowanie klimatyzacji w żaden sposób nie wpływa na zwiększenie prawdopodobieństwa rozwoju chorób. Ryzyko złapania przeziębienia, czy infekcji następuje tylko w przypadku zbyt dużego obniżenia temperatury wewnątrz pomieszczenia, w porównaniu z temperaturą na zewnątrz. Warto zaznaczyć także, że regularny serwis klimatyzacji zdecydowanie zmniejsza szanse na złapanie infekcji, ponieważ ochłodzone powietrze wtłaczane do pomieszczenia poprzez klimatyzator, jest czyste i wolne od roztoczy i grzybów.

Czym kierować się podczas wyboru firmy od serwisu klimatyzacji?

 Już podczas zakupu klimatyzatora warto zdecydować się na to, aby profesjonalna firma od klimatyzacji wykonała montaż klimatyzacji. Samodzielne montowanie klimatyzatora jest bardzo ryzykowne i może narażać na wysokie koszty. Bez względu czy jest to klimatyzacja do mieszkania, klimatyzacja do domu czy klimatyzacja do firmy, warto postawić na profesjonalistów, którzy nie tylko zamontują urządzenie, ale będą także regularnie przeprowadzać przegląd klimatyzacji.

Co więcej, w przypadku jakichkolwiek awarii, taka firma wykona także serwis klimatyzacji. Jest to bardzo istotne, ponieważ klimatyzatory są urządzeniami, które narażone są na różne awarie, szczególnie w przypadku zaniedbywania regularnych przeglądów. Filtry często ulegają zapchaniu, co może prowadzić do niebezpiecznego zjawiska wtłaczania ochłodzonego lecz zanieczyszczonego powietrza. Warto podkreślić, że niezwykle ważny jest także wybór producenta klimatyzatora. Powszechnym uznaniem i zaufaniem fachowców cieszy się marka Haier - https://wroclaw-klimatyzacja.pl/producenci/klimatyzacja-haier/

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o serwisie klimatyzacji i klimatyzatorach, to wszystkie odpowiedzi znajdziesz pod adresem - https://wroclaw-klimatyzacja.pl/pytania-odpowiedzi/