sobota, maj 25, 2024
czwartek, 15 lipiec 2021 20:13

OC na miesiąc: kiedy jest to możliwe?

krótkoterminowe oc krótkoterminowe oc Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Ubezpieczenie pojazdu jest niezwykle ważnym świadczeniem. Dzięki niemu, w razie nieszczęśliwego wypadku nie musisz z własnej kieszenie pokrywać kosztów napraw.

Wiele firm posiada zróżnicowane oferty, które dopasowane są do indywidualnych potrzeb klientów. W kilku przypadkach najkorzystniejszą opcją jest wykupienie krótkoterminowego ubezpieczenia OC.

Czym jest ubezpieczenie OC?

Ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowym świadczeniem, dla właścicieli samochodów osobowych. W razie nagłego i niespodziewanego wypadku pokrywa ono koszty powstałych szkód. Dotyczy zarówno uszczerbków materialnych jak i osobowych. Co ważne ubezpieczenie OC jest przypisane nie do kierowcy, lecz do konkretnego pojazdu. Działa w razie powstania uszkodzeń podczas wypadków, kolizji, czy nawet parkowania. Umowę OC zazwyczaj podpisuje się na rok.

OC na miesiąc- na czym polega ta usługa?

Ubezpieczenie miesięczne jest usługą, która może obowiązywać w kilku konkretnych sytuacjach. Umowę ubezpieczenia krótkoterminowego mogą zawrzeć właściciele samochodów, które zostały sprowadzone zza granicy. Każdy pojazd, aby legalnie jeździć po drodze, musi posiadać ubezpieczenie. Miesięczna polisa pozwala właścicielowi auta na swobodne i spokojne zarejestrowanie pojazdu w urzędzie. Po otrzymaniu wszystkich niezbędnych dokumentów może on wykupić standardowe ubezpieczenie OC.

Drugim przypadkiem, którego może dotyczyć krótkoterminowe OC, jest posiadanie pojazdu zabytkowego. Takie auto może być ubezpieczone tylko na czas, kiedy jest użytkowane. Jeżeli używasz pojazdu historycznego  tylko latem, możesz wykupić ubezpieczenie OC miesięczne. W czasie okresu zimowego nie musisz więc opłacać składek.

Trzecim przypadkiem, w którym miesięczne ubezpieczenie OC może okazać się najlepszym rozwiązaniem, jest posiadanie pojazdu wolnobieżnego. Mowa tu na przykład o sprzętach rolniczych, takich jak ciągniki i kombajny. Te środki komunikacji zwykle poruszają się tylko po polach. Czasem, jednak muszą skorzystać również z drogi publicznej. Właściciele pojazdów wolnobieżnych powinni zdecydować się na wykupienie miesięcznego OC. Więcej o nim przeczytać można na stronie https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/krotkoterminowe-oc-na-miesiac-kto-moze-je-wykupic/

Ubezpieczenie krótkoterminowe- zalety

Ubezpieczenie OC krótkoterminowe przede wszystkim pozwala na zaoszczędzenie znacznej ilości pieniędzy. Właściciel nie wydaje niepotrzebnie swoich oszczędności na pojazd, którego używa tylko przez niedługi okres czasu. Należy pamiętać, że ubezpieczenie musi obejmować pojazd, który porusza się po drodze publicznej. Taki rodzaj świadczenia może zostać zawieszony na przykład na czas trwania naprawy pojazdu. Jest to opcja, bardzo korzystna dla kierowców.

Właściciele pojazdów zarejestrowanych- czy mogą skorzystać z miesięcznego ubezpieczenia OC?

Na ten moment, według przepisów prawnych właściciele pojazdów zarejestrowanych w Polsce nie mogą wykupić ubezpieczenia miesięcznego. Dotyczy to samochodów, które jeżdżą na zwykłych tablicach. Często pojawiającą się kwestią jest czasowe wyrejestrowanie auta. Prawnie jest to, jednak na ten moment niemożliwe.

Czasowe ubezpieczenie samochodu dotyczy pojazdów, które spełniają określone warunki. Nie jest to opcja dostępna dla wszystkich właścicieli samochodów. Jeżeli, jednak posiadasz pojazd, który wpisuje się w wyżej wymienione wymogi, sprawdź ofertę ubezpieczycieli na stronie kalkulatorubezpieczen.net.pl. Dzięki tej porównywarce będziesz w stanie ocenić, która firma proponuje najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązania.