sobota, maj 18, 2024
środa, 07 lipiec 2021 21:59

Jakie usługi świadczy ślusarz?

Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach pixabay

Usługi ślusarskie mogą przydać się każdemu i często są niezbędne, aby właściciele mogli dostać się do własnego mieszkania, domu, czy pojazdu.

Aktualnie do usług ślusarza mamy dostęp 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, dzięki firmom ślusarskim, które oferują Pogotowie Zamkowe. Jest to szczególnie przydatne, gdy do awarii lub nieprzewidzianej sytuacji, która uniemożliwia dostanie się do domu dojdzie w środku, czy w weekend. Czym konkretnie zajmuje się ślusarz?

 

Wymiana zamka

Jedną z podstawowych usług dobrego ślusarza, jest możliwość wymiany zamka. Jest to niezbędne, gdy kupujemy mieszkanie, gdy doszło do uszkodzenia zamka lub klucze zostały skradzione bądź zgubione. Doświadczony ślusarz szybko przyjedzie na wskazane miejsce i sprawnie wymieni zamek. Ile kosztuje wymiana zamka w drzwiach? Tak naprawdę zależy to od wybranego rodzaju zamka, ale ceny usługi zaczynają się od 100 zł.

Naprawa zamka

Naprawa zamka przez https://www.pogotowie-zamkowe-poznan.pl może być niezbędna, gdy doszło do jego uszkodzenia na skutek zabrudzenia mechanizmu lub jego zużycia pod wpływem czasu. Zdarza się również, że samodzielnie próby awaryjnego otwarcia drzwi doprowadziły do uszkodzenia zamka. Ślusarz najpierw oceni, czy naprawa jest możliwa, czy też niezbędna jest wymiana uszkodzonego zamka, a następnie przystąpi do pracy.

Awaryjne otwieranie zamków

Awaryjne otwieranie zamków to usługa ślusarska, z której najczęściej korzystają mieszkańcy Poznania. Jest konieczna, gdy z jakichś względów nie można dostać się do własnego domu. Wśród najczęstszych przyczyn braku możliwości otwarcia zamka można wymienić:

  • zatrzaśnięte klucze;
  • zgubione klucze;
  • ułamany klucz w zamku;
  • uszkodzenie zamka.

Niezależnie od tego, co jest przyczyną, doświadczony ślusarz szybko poradzi sobie z problemem i umożliwi właścicielom powrót do domu. Warto również pamiętać, że awaryjne otwieranie zamków, może dotyczyć także drzwi do samochodu np. w przypadku zatrzaśnięcia kluczy w aucie.

Otwieranie sejfów i kasetek

Zgubienie kluczy, czy uszkodzenie zamka może dotyczyć również kasetki od kasy fiskalnej, czy sejfu. Jednak nawet z takimi zamkami, o wysokim stopniu zabezpieczeń poradzi sobie dobry ślusarz, który dysponuje odpowiednią wiedzą i specjalistycznymi narzędziami. Lepiej też nie podejmować samodzielnych prób otwarcia zamka, gdyż w łatwy sposób można spowodować jego uszkodzenie, co podniesie całkowity koszt dostania się do wnętrza.