wtorek, 30 marzec 2021 16:44

Farby Tikkurila i farby z mieszalnika – jak je kupować?

farby Tikkurila farby Tikkurila

Farby należą do podstawowych produktów dekoracyjnych. A ich ogólna dostępność i niezwykle szeroka oferta, w której znajdziemy farby o różnych właściwościach i przeznaczeniu, to nie wszystkie ich zalety!

Do najważniejszych należy bowiem niezwykle bogata paleta kolorystyczna. Za sprawą nowoczesnych technologii mamy także duży wpływ na personalizację farby, mogąc stworzyć unikalne połączenie jej rodzaju i koloru. Wystarczy wybrać farby z mieszalnika. Czym one są, sprawdzimy na przykładzie farb Tikkurila.

 

Co to są farby z mieszalnika?

Wśród wyrobów malarskich do krycia różnego rodzaju powierzchni, farby z mieszalnika są prawdziwą innowacją. Co istotne, marka Tikkurila była jedną z pierwszych, która wprowadziła na rynek tego typu produkty. Miało to miejsce już w 2009 roku. W ten sposób niemalże wszystkie farby Tikkurila zyskały olbrzymią paletę barw do wyboru, liczącą tysiące możliwości. Jak powstaje taka farba z mieszalnika?

System barwienia komputerowego, który pozwala stworzyć farby z mieszalnika, łączy ze sobą w specjalnych mieszaczach farby bazowe z kolorantami, czyli płynnymi koncentratami barwiącymi. Farbami bazowymi mogą być zarówno farby lateksowe (np. Optivia 5 Mat czy Optivia 3 Ceramic Super Mat), jak i akrylowe oraz wszelkiego rodzaju emalie.

Optivia 3 Ceramic Super Mat

Optivia 3 Ceramic Super Mat

Tikkurila i farby z mieszalnika – jaki wybór kolorów?

Decydując się na farby Tikkurila z mieszalnika, otrzymujemy do wyboru tysiące kolorów i odcieni z palety RAL, NCS oraz kilkunastu kart kolorów Tikkurila. Kolory wybiera się na podstawie specjalnych wzorników kolorystycznych, które są dostępne w sklepach lub na stronie producenta. Tak duży wybór może przyprawić o zawrót głowy, na szczęście można na spokojnie zapoznać się ze wszystkimi ciekawymi barwami i odcieniami w internecie bez konieczności wychodzenia z domu. To jednak nie wszystko!

System barwienia komputerowego pozwala również na wprowadzanie nowych receptur, które jeszcze bardziej zwiększają personalizację farby. Dzięki temu można stworzyć niepowtarzalne aranżacje wnętrz i nie tylko, ponieważ farby z mieszalnika Tikkurila to także farby do metalu czy drewna. Klienci mogą wybierać rodzaj bazy np. akrylową lub lateksową czy też akrylowo-lateksową, jej kolor oraz wykończenie powierzchni np. mat lub połysk.

Czy można kupować farby z mieszalnika przez Internet?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić farbę z mieszalnika przez Internet. Wiele sklepów oferuje taką możliwość, o czym zazwyczaj informuje na stronie danego produktu. Przy zakupie farby z mieszalnika trzeba zadbać o dokładne podanie bazy farby oraz numerację kolorystyczną bazy barwiącej. Przy czym kupując farby z mieszalnika, najlepiej jest zaopatrzyć się w nieco większą ilość, ponieważ jest to farba robiona na specjalne zamówienie i lepiej uniknąć sytuacji, kiedy nam jej w trakcie malowania braknie.

Warto przy okazji wspomnieć, że jeśli ktoś szuka farby Tikkurila w kolorze białym, to marka również przygotowała specjalne produkty, dzięki którym białe ściany zachwycają swoją nadzwyczaj gładką powierzchnią (Farba Tikkurila Anti-Reflex White) oraz śnieżną bielą i bezpiecznym składem (Farba Tikkurila Super White), przebadanym przez Polskie Towarzystwo Alergologiczne.

© 2013-2020 by SN2.EU